Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vissza térő Pattanások hogy...

Vissza térő Pattanások hogy tüntessem el?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves Fiú vagyok, kozmetikushoz járok fél éve havonta 1szer, 3 éve küzdök a pattanások ellen, kozmetikus utan mindig piros gyulladt az arcom 1 hétig utána 1 hétig sima szép az arcom és újra ki jönnek ugyan ott a pattanások sokszor nem "érik" be csak csúnya lilás színe van fáj, solanie fekete szappant kezdtem el használni 3 hónapja semmit nem segít, kozmetikust váltottam 3 alkalom után, azt hittem vele van a baj nem jó munkát végez, de nem igy volt. Testépítő vagyok egészségesen étkezem csak vízet iszom allergiám nincs. Az arcom nem száraz nem is zsíros. Mit kéne tennem hogy elmúljanak véglegesen a kellemetlen csúnya pattanások?

2021. nov. 30. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit használsz napi szinten az arcodra?
2021. nov. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb azt deríteném ki hogy nem e valami belső dolog okozza. Érdemes elmenni vérvételre, fogorvoshoz. Ha sose voltál ételintolerancia teszten akkor arra is érdemes elmenni. Belsőleg szedj B vitamint, A vitamint, cinket, kollagént. Próbáld meg mellőzni a tejet, tejterméket, koffeint, glutént, cukrot. Ezek gyulladást okozhatnak.

A szappan helyett vegyél egy gyengéd lemosót. A cerave termékek nagyon jók. Illetve egy hidratáló krémet. Pattanásra ami jó a niacinamid, viszont az elején óvatosan használd mert kicsaphatja a bőröd. Bha hámlasztó, retinol. C citamin ha vannak foltjaid.

2021. nov. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak a bőrgyógyász által felírt izotretinoin segített, de az nagyon: bababőr.
2021. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!