Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási rutin. Hány termék...

Arcápolási rutin. Hány termék fér el egymás után?

Figyelt kérdés

Nappal: arcmosás, tonik, c-vitaminos szérum, szemránckrém, hidratáló, alapozó, fixáló, fényvédő... ez rengeteg, de mégis ez a divat, hogy ennyi cuccot kell felkenni.

Este: sminklemosó, tonik, hámlasztó, c-vitaminos szérum, retinal, hidratáló.

Ez normális?



2021. nov. 23. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Igen normális. Az alap rutin arctisztító, hidratáló, fényvédő. Tonikra és szemránckrémre nem kifejezetten van szükség.

Egyébként nem KELL ennyi terméket használni ha valaki nem akar. Ha olyan bőrproblémánk van akkor hasznos a szérum, de nem kötelező elem.

2021. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Az elején engem is beszippantott ez a dolog, hogy minél több minden kell. Azóta ott álldigál a hialuron szérumom, meg a niacinamide szérumom. Nem tudtam őket elhasználni.


Rájöttem, hogy nekem két dolog kell (természetesen a lemosáson, hidratáláson, fényvédelmen kívül): retinol és valamilyen hatékony anti-aging hámlasztó.


Ennek tudatában rendezem a rutinom. Ezért se veszek To-s, GG-s szérumokat, mert a monoszérumok nem elégítik ki a simple routin iránti igényemet. A komplex dolgokat keresem, ha igényem van valamilyen plusz termékre, ami nem a retinol vagy nem a hámlasztó.


Saját igényeid szerint alakítsad ki a bőrápolást.

2021. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit furcsa ez a rutin, de előre is bocsánat, ha valamit félreértettem volna. A fényvédőt a sminked fölé rakod, vagy csak nem sorrendben írtad? Gondolom, ha smink fölé rakod, akkor spray kiszerelést használsz. Viszont ez nem elég, maximum napközben, frissítésként. Reggel mindenképpen fel kell kenni a smink alá megfelelő mennyiségben egy minimum 30-as krémet.

Este sminklemosó után nem tisztítasz arcot legalább vízzel? A lemosót nem lenne jó ötlet a bőrödön hagyni, a felületaktív anyagok nem tesznek jót.

Az aktív hatóanyagokból felesleges egyszerre három is az esti rutinba. A C-vitamin elég lenne naponta 1x (reggel), a hámlasztót és a retinalt pedig nem kenném egy napon. (A hámlasztót főleg nem minden nap, abból komoly túlhámlasztás lesz rövid időn belül. Bőven elég heti 2x.) Van aki szerint mehet egyszerre ez a két hatóanyag, de jobb az óvatosság. Az sem mindegy, hogy ezeket mikor vezetted be a rutinodba, mert ennyi aktív cucc hirtelen együttes bevezetése elég nagy sokk a bőrnek, még akkor is, ha szerencsés vagy, és nem lesz látható bajod.

2021. nov. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!