Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz bőrre természete...

Nagyon száraz bőrre természetes olajat szeretnék használni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és félek, hogy ha ilyen száraz a bőröm, hamar ráncosodni fogok. Mindig is használtam hidratáló krémet (Helia D nappali és éjszakai krém), valamint ricinusolajat is többször kentem az arcomra az utóbbi időben, de másnap akkor is ugyanolyan száraz. Olvastam cikkeket ilyen-olyan olajokról, ami finomítatlan és bio, de nem tudom, hogy milyen tényezőkre kellene figyelnem (mármint pl. vitaminok szempontjából). Az biztos, hogy nem akarok többezer forintos Vichy és társai kencékkel kísérletezni, mert arra sajnálom a pénzt, inkább maradnék valami természetes megoldásnál, innen jött az olajos ötletem.
2021. okt. 20. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az olivaolaj nagyon hasznos, gyönyörü lesz töle a böröd. A még picit nedves börbe kell kevés olajat bemaszírozni, és 10 perc múlva óvatosan leitatni a felesleget. (A normális, fözéshez használt jó minöségü olaj kell hozzá)
2021. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha mondjuk vízhiányos a bőröd, hiába olajozod...
2021. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos hogy száraz a bőröd, lehet vízhiányos arra pedig hiába kened az olajat nem fog érni semmit. Előbb azt kéne megtudnod hogy száraz vagy vízhiányos, ha az utóbbi akkor hialuronsav jó rá.
2021. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
esélyes, hogy inkább vízhiányos... rákerestem a hialuronsavra. kapszula formában kellene fogyasztanom, vagy van belőle krém is?
2021. okt. 20. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a CeraVe facial moisturising lotion-t használom, szerintem nagyon jó.


Nekem ezek a nagyon természetes olajok soha nem működtek. Mindig csak a bőr felszínét "hidratálták", mélyebben továbbra is száraz volt.

2021. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 tudsz venni hialuronsav szérumot. A dmbe lehet kapni a revox márkát vagy pedig a skinmartról tudsz rendelni the ordinary márkát.
2021. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Olivaolajat, mézet, spájzot ne kenj magadra, komolyan.... Azok a konyhába valók.


Szerezz be egy jó arckrémet. Én ketszer megvettem a GG hialuronsavas szérumát, de most már nem vennék semmilyen hialuronsavas monoszérumot... Ma már tényleg mindenben ott van a hialuron, véleményem szerint érdemtelenül túl hype-olt összetevő.


Mindig az arckrémre tedd az olajat (vegy cseppensd bele a krémbe az olajat és úgy kend fel), mert okkluzív réteget képez a bőrön, csökkenti az epidermis éjjeli vízvesztését. Én szárazbőrre a TO chiás olaját próbáltam. Jó volt, szerettem (nyáron a melegben nen jött be annyira). Most majd vagy rose hip seed oil-t (csipkebogyó) vagy squalene oil-t szeretném majd kipróbálni.

2021. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!