Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bármit teszek pattanásos vagyok?

Bármit teszek pattanásos vagyok?

Figyelt kérdés

Abbahagytam a tejtermékek, csoki, édességek, diók fogyasztását, mindent ami pattanásokat okozhat. Minden nap többször mosok arcot, nem piszkálom. De akármit teszek újabb és újabb pattanások jelennek meg, már kb 4-5 éve küzdök ezzel. Most lettem 18,azt reméltem ilyenkorra már elműlik.

Egyszerűen olyan mintha a semmitől lennének. Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem hogy a diéta, a sok odafigyelés mind hiába. Mit tegyek?

Tapasztalt már valaki hasonlót?



2021. szept. 12. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell naponta többször arcot mosni mert ezzel csak kárt teszel.

Reggel este arctisztítóval át mosod, utána hidratáló krémezel. Lehet használni niacinamidot, retinolt, szalicilsavat pattanások ellen.

Vizsgáltasd ki magad, menj el vérvételre, fogorvoshoz, endokrinológushoz, allergia vizsgálatra, ha ezekkel nincs gond akkor pedig bőrgyógyászhoz.

2021. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha durván pattanásos(összefüggő mély aknés pattanásra gondolok) vagy az lehet hormonális vagy ételintolerancia, rossz fog stb góc miatt is mint belső ok.


Egyébként meg elég max 2x arcot mosni. Reggel sima víz vagy arclemosó, este meg akár duplatisztitas(olajos lemosó és víz bázisú lemosó). + fényvédő és hidratáló.


Nézd meg a termékeidet és a véleményeket instán. Lehet van az egyikben olyan anyag ami irritál.


Ha nincs belső ok, akkor egy jó rutin tud segíteni, de ha van valami gebasz, akkor azon csak orvos fog segíteni.

2021. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
31%
lány vagy vagy fiú?
2021. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Minden nap többször mosok arcot"


Tök fölösleges, ha ráadásul nem csak vízzel mosod és/vagy nem hidratálsz utána, ezzel csak megnöveled a bőröd zsírtermelését.


Normális, alapos, dupla arcrisztítás este, illatanyagoktól és más szeméttől mentes hidratálókrém reggel és este. És fényvédő.


BHA egy hónapig heti 1x az esti rutin részeként (arctisztítás után, hidratáló előtt), a hét többi napján pedig niacinamid szérum helyette. Haegy hónap után nem elég a változás, mehet heti 2x, megfelelően elosztva a hétre.


Heti 2x zöld agyagmaszk a szokásos esti arctisztítás után, annak részeként.



Ha nem segít, érdemes elgondolkodni orvosi segítségen. De érdemes pár hónap türelmi időt hagyni ezeknek a dolgoknak, mert a bőr nem azonnal reagál arra, ha normálisan bánnak vele, hanem kb 20-30 nappal később változik.

2021. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hormonális probléma vagy a háttérben. Érdemes egy vérvételre elmenni. Ha minden rendben, akkor az arcapolasi rutinon változtatni.
2021. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hat sajnos kérdező akkor ki kell hogy ábrándítsalak,mert aki pattanásos az örökre pattanásos is marad. 18 èvesen beszedettèk velem a Roacuttant, azzal a szöveggel, hogy soha többet pattanás. Na persze! Talán 2 évig az elmegy kategória volt az arcom, aztán kezdődött minden elölről. Hatalmas piros dudorok a bőr alatt,black headek,white headek, kifröccsenő faggyú a tükörre, minden volt. Elmentem étel tesztre és kiderült, hogy a tej okozza mindezt a csodát,de ki kell hogy ábrándítsalak,nekem azután se lett szép bőröm, hogy minden létező tejszarmazekot elhagytam, bár tény, hogy mèrsèklődött a dolog. De továbbra is ha becsúszik valami származék jönnek az óriási bőr alatt dudorok,ami az istenèrt nem múlna el addig, amíg ki nem nyomom a rengeteg fehér faggyút ,ami benne van, ehhez tűvel kell megszúrnom a közepét, majd nyomni, aztán olyanok jönnek ki belőle,hogy nem is értem hogyan fért el a fejemben. Mondanom se kell, utána minimum 3 napig bazi nagy seb van az arcomon,de legalább tud gyógyulni,mert nincsen benne faggyú.Valaszthatok, hogy vagy dèdelgetem a pattanasom,ami soha nem érik meg,vagy kinyomom tűvel aztán sebes,de legalább gyógyul. Szalicilsav es mandulasav sokat segít a miteszereken,sokat is tisztult a bőröm,de ha ne adj isten megnyomkodok egy miteszerert boritekolhato, hogy abbol is egy hatalmas faggyú fog eljönni. Na ez a pattanásosok valósága megfelelő arcápolási rutinnal is. És akinek csak szerencsés a genetikaja az legyen k***a boldog a fejével, mert nagyon nyomorult érzés programokat lemondani és beteget jelenteni a k***a nagy pattanásaid miatt.
2021. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!