Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szóval az eredeti hajam sötét...

Szóval az eredeti hajam sötét barna nyár elején vörösre lett festve pár tincs ami már nagyon kezd kikopni, azon gondolkoztam hogy világos barna hajat szeretnék az nagyon roncsolná a hajam?

Figyelt kérdés
Viszont nekem már régóta nagyon száraz a hajam és félek hogy ki hullik, de sötét barna hajat nem szeretnék? Valami praktikus házi ízét száraz hajra? 🥺És ha befestem világos barnára az úgy marad amíg meg nem változtatom vagy ki fog kopni?

2021. aug. 19. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak bőven praktikák. Almaecetes öblítés(ne legyen nagyon tömény), ha van otthon aloe az is jó rá
2021. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Hullani a festéktől nem fog. Viszont igen, könnyen meglehet, hogy roncsolja, főleg, ha nem fodrásznál csináltatod. De nem hiszem, hogy otthon ki tudod világosítani a hajad, szőkítés nélkül.

A száraz hajra meg: igyál sok vizet, táplálkozz egészségesen. Vigyázz rá nagyon, ne formázd hővel, ne dörzsöld a törölközővel, fond be, vagy kösd őssze alváshoz, és ápold. Hajvégápolóval, balzsammal, vagy pakolással. Kipróbálhatsz otthoni pakolásokat, én össze szoktam öntögetni az oliva- és a kókuszolajat, és rajtahagyom egy pár óráig, aztán megmosom. Jó még az argánolaj is rá. A keféd legyen természetes anyagból, pl fa, disznósörte. Kb 3 havonta vágj vissza egy centit, vagy amennyi eltörött.

2021. aug. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hali

Fu nehogy kipróbálj ilyen házi praktikákat világosításra, nem éri meg! Sosem teszünk otthon kotyvasztott dolgokat a hajunkra/arcunkra. Esetleg magában egy kis kókusz/argán olajat hajvégápolóként.

A világosítást fodrászra kell bízni, pláne úgy, ha előtte festve volt már a hajad. Én sötétbarna hajú vagyok, egyszer kipróbáltam a (már nem fog eszembe jutni a neve) de drogériában lehetett kapni ilyen hajvilágisító nem kiöblítendő kence valami Sunkiss volt talán..? Na az ilyen csak az eleve világosabb hajúaknak használ, nekem rezes színű lett a hajam hetek múlva. Tehát fodrász és ehhez jó fodrász, inkább fizesse meg az ember. Ha pl Olaplex-szel csinálja, tuti nem károsodik nagyon a hajad (:

Az amúgy száraz hajadat addig rendbe kell tenni, erre jókat írt a 2.is. Otthoni használatra is tudom javasolni az Olaplexes pakolást, ha drágálod, akkor Kallos pakolások egész jók és gazdaságosak, illetve a Cerical Crema al Latte termékek. Nekem bepuhítja a hajam.

Vannak samponban tiltólistás termékek, amiket kerülni kell. Erre ajánlom instagramon "Okosszépség" oldalát, ő ír ilyenekről és hasznos tanácsokról.

Olaj olaj olaj az nagyon kell neki! Nekem úgy issza a hajam, hogy csak na (: minden hajformázás után használok, de itt sem mindegy a termék maga.

2021. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!