Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok nekem ajánlani kesztyűt?

Tudnátok nekem ajánlani kesztyűt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tenyérekcéma szerű dologban szenvedek egy ideje. Mindentől kiszárad és sebesen fáj a tenyerem. Szeretném jobban óvni a fertőzésektől, meg valamilyen szinten takarni az utcán is, ezért érdekelne, hogy tudnátok-e ajánlani olyan kesztyűt, ami mindennapi használatra bevált valakinek, aki esetleg hasonló helyzetben van.



#betegség #bőrbetegség #tenyérekcéma
2021. aug. 6. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan szokott lenni ekcémám, de nem a tenyeremen.

A patikákban lehet kapni - úgynevezett - cérna kesztyűt.

Egyébként mivel szoktad kezelni?

Mert használhatsz körömvirágkenőcsöt és tiszta aloe-vera gélt, illetve ami beválhat még az a cinkes kenőcs - babáknak való pelenka kiütésre, cinkes krém.

[link]

2021. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: Eddig tetrán kenőccsel kezeltem, az egész hatásos, valamint van ilyen bőrpolirozó gép, rendszeresen leszedjük a száraz részt, most biodermával próbálkozunk, ez valamivel természetesebb. Változó amúgy, hogy mennyire irritatív.
2021. aug. 11. 20:40
 3/4 A kérdező kommentje:
1: Van tiszta mandulaolajam is, azt elfelejtettem írni. :)
2021. aug. 11. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. De ha tetránt használsz az antibiotikum a felülfertőződésre. Ugye azt tudod, hogy az ekcéma az allergia egy súlyosabb formája. A tetrán magát az ekcémát nem gyógyítja csak a sebeket fertőtleníti. De persze nem akarlak kioktatni. Nekem a fém allergiám szokott néha fellobbanni, és olyankor a könyökömön jön ki az ekcéma, illetve ritkábban térden, szájon, a szemhéjon, és a mellemen, bár fura mód, mindig a bal oldalon. Mikor egyszer mondtam ezt egy orvosnak - akivel együtt dolgoztam, bár nem ez a szakterülete, de hasonló -, azt felelte: ilyen nincs. Pedig nem én találtam ki. Régebben hozzáfértem Alkcema krémhez, az nagyon sokat segített, de mivel vényköteles, meg hát szteroidos készítmény, így áttértem alternatívabb gyógymódokra.

Mandula olaj az nagyon jó, a szárazság ellen. Neked a leírtak szerint igen sebes lehet, és gondolom viszket is.

Biodermát nem ismerem, de most utána néztem. Ez valami speciális cucc. Ha bevált, akkor oké, nyilván te tudod mi használ a bőrödnek.

(Bár az Aloe Vera tényleg jó.)

De tényleg, ha kesztyű kell a kezedre, a patikás cérna kesztyű a legjobb.

Remélem majd javul az állapotod. Jobbulást. :)

2021. aug. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!