Lehetek tetves?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Apukámnál a féltesóm( 4 éves lesz) valószínűleg tetves. Az ágyán ültem, néha ledőltem. Pár napja viszket a hajam, bár már rég mostam meg ( nagyon gáz most, csupa zsír, kb. egy hónapja mostam utoljára). Korpás is gyakran a hajam, tetves nem voltam még. Lehet most tetves lettem?
2021. júl. 23. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez tetű lesz
Nem, ez korpa, vagy az ápolatlan haj
Valószínű a tetű, de nem biztos
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem mostad meg egy hónapja?

Egyébként lehet simán tetű, át kellene nézni, de ha egy hónapja nem mosták hajat akkor attól is lehet.

Egyébként a tetvek jobban szeretik az ápolt hajat/ fejbőrt, de bárki lehet tetves.

2021. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Fúj bazmeg hogy bírod egy hónapig nem megmosni. Nem csodálom hogy tetvesek vagytok.
2021. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönök 1esnek a választ
2021. júl. 24. 08:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Mért nem mostad meg egy hónapja? Akkor ne csodálkozzál ha viszket! Minimum heti egyszer mosni kéne!
2021. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy nem mostad meg egy hónapja, gondolom a hajad egészsége érdekében tetted. Ha ritkán mosol hajat, sokáig rajta marad az egészséges védőréteg, és egyre ritkábban zsírososik. Hajmosással amúgy se tűnnek el a tetvek, csakis speciális tetűirtó samponnal. És abban igaza volt az egyesnek, hogy a tetvek a frissen mosott hajat jobban szeretik.


Én már voltam tetves, azt figyeld meg, hogy hol viszket a fejed. Ha hátul, a tarkónál és a fül mögött, akkor ez valószínűleg tetű, és a gyógyszertárban kell rá kérni sampont, plusz otthon mindent ki kell mosni, és tartózkodni kell a másokkal való találkozástól. Hajmosáskor, ha hull ki hajad, nézd meg a hajszálaidat, hogy van-e rajtuk állatka.

2021. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!