Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcot hideg vagy meleg vízzel...

Arcot hideg vagy meleg vízzel mossam le borotválkozás előtt, után?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%

9


Pedig használom még,akkor is ha már csak a fehér réteg van rajta ami a zselé alatt található.Lehet,hogy sóher vagyok, de amíg a penge nem kopik használhatatlanra addig én bizony nem cserélem.

2021. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

11


Az elso kommentemben is jeleztem, hogy vannak emberek akik viz nelkul egypenges regi borotvaval borotvalkoznak es semmi bajuk.


Nagyapam ilyen volt. Minden nap ketszer, SZARAZON megborotvalkozott, sem elotte sem utana nem mosta. Semmi pattanas semmi, a penget is alig cserelte.


De azert mert te vagy egy par ember vagytok az 5 milliohoz kepest, nem azt jelenti hogy ti kepviselitek az atlagot.


Azt is hozzatettem, hogy akinek erzekeny a bore annak felesleges, minden szempontbol. Hozzatetted, hogy egy epphogy pehelyzo tinninek TELJESEN felesleges az elektromos?


Ezt kibovitened?


Pont hogy forditva van. Egy most eloszor borotvalkozo pubertas/tini elso borotvalkozas utan az arca full irritalt lesz a pengetol, ha meg arszeszt is hasznal az meg szetcsipi mintha langba lenne az arca.


Elektromossal ilyen nincs. Evekig jo, nem kell elezni, nem kell bugyolalni elotte utana, nem kell Willkinsonozni meg par szazakat kiadni feleslegesen pengekre aztan venni par honapra megint wilkinson borotvat 3000 - 5000 ert.


Oszinten semmi nem tamasztja ala az allitasaidat.

2021. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

De mi szösznek vennél újat? Kapható hozzá külön penge, komolyan nem értem, miért gondolod, hogy egy egész új borotvát kell venni...

A kétoldalú, szétcsavarható biztonsági borotváról beszélek, nem a krémező csíkos több pengés izékről.

A penge/borotvakés élezés meg pár másodperc,nem nagy kunszt és hosszú éveken át használható.


Azt sem értem, hogy miért kellene külön időpontokban csinálni a borotválkozàst a zuhanyolástól? Mi bajod azzal, hogy valaki kompaktan kezeli a piperélést a napján belül?

Este vagy reggel pár perc alatt lezuhanyzik az ember amikor múgy is zuhanyozna, utána gyorsan felkeni a borotva krémet, lekapja a szőrt, aztán lemossa a maradékot és bekeni aloéval vagy egyéb nyugtató krémmel az arcát. Nem igazán időigényesebb az elektromosnál.


És hozzátenném azt is, hogy öcsémnek speciel érzékeny bőre van, nem is szárazon borotválkozik. Az elején párszor előfordult, hogy picit pirosas lett a bőre vagy begyulladt egy-két szőrtüszője és viszonylag hamar megszokta a bőre. Ahogy a férfi ismerőseim többsége is így van ezzel, viszonylag kevesen vannak azok akik csak elektromosat használnak.


A tiniknek meg azért felesleges az elektromos borotva, mert tizenezer forintokba kerül és az átlag szülőnek nincs ennyi felesleges pénze pipere cuccokra. Tudom, erre most majd leírod, hogy jajj de hát össze lehet azt spórolni, meg ez egy befektetés, de erről nem a tinik, hanem a szüleik döntenek, ez van.

Ahogy higiéniai szempontból sem feltétlenül jó ötlet egy tininek az elektromos, mert nagyobb eséllyel felejti el fertőtleníteni azt. Valamint, ha már az elején megszokja a hagyományosat, akkor kissebb eséllyel fog minden apróságtól kipattogni később.

Persze, lehet picit irritált lesz pár percig, de az meg hamar lelohad, nem több napos problémáról beszélünk.


Ja és azt is megjegyezném, lehet neked nem fontos a teljesen sima "clean shave" vgy hogy hívják, de sokaknak meg az. Én pl sírógörcs szélén állnék, ha örökké borostás arccal kéne mászkálnom. Öcsém, apám és sok más környezetemben élő férfi se szereti, ha nem sima az arca meg sokuknak a felesége/barátnője/párja stb is a simaságot preferálja rajtuk.


Persze, nyílván van akinek nem gond, hogy az elektromos nem visz le mindent, férjem is ilyen. Neki jól áll a borostás arc, a mindennapokban meg szakálla van ergo neki okés az elektromos. De nem mindenkinek az, és ezt el kéne fogadni


Az arroganciád, ahogy automatikusan támadsz mindenkit, pedig kifejezetten gusztustalan.

2021. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt bevallom, hogy egy normalisabb jobb elektromos borotva 20 - 30 ezer.


De ez egy egyszeri dolog.


A wilkinsonod meg a pengek rendszeres kiadasok. Berozsdasodik meg minden, ez az egy problema van ha nem csereled a borotvat magat.


Elobb az elektromos borota ellenessegedet azzal eroltetted, hogy neked van valamilyen bajod majd kijelentetted hogy teljesen ertelmetlen, alatamasztasok nelkul.


Most meg megint jon egy ujabb kiveteles pelda - altalad, hogy az ocsednek erzekeny volt aztan jobb lett.


Jon a harmadik, hogy a ferfi ismerosod tobbsege ilyen.


En tenyekkel jottem, te meg kapcsolatokkal jossz meg kb. mindent kontrazol mert van erre meg arra is pelda.


Amugy meg vegkepp hulyeseg fenntartani, akarmennyi idot sporolni, rizikozni a borirritaciot (pl Tinea barbae, ami szinte minden manualis borotvat hasznalo ferfinal megvan, csak azoknal nem akiknek extra jo a boruk ebbol a szempontbol), rendszeres heti vagy havi osszeget kidobni, kulon ezert elmenni a boltba, ha van egy elektromosod ami nem rozsdasodik olyan konnyen mint a wilkinson meg gilette (valljuk be, legtobben a furdoszobaban a jo nedvessegben taroljak az ilyet), nem kell rendeszeresen penzt, idot sporolni meg fenntartani. Max kifujod belole a szorzetet, meg felrakod toltore, de ennyi.


Ne eroltesd legyszi, a szavazatok sem igazan ugy arulkodnak hogy mennyire hatekony a te argumentumod. Bevallom, nem vagyok meglepodve...


Az arroganciarol meg annyit, hogy te altalanositasz a sajat peldadbol meg teoriaidbol es mar egy kicsit kezd unalmas lenni.

2021. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Először is, nem azért írtam le, hogy Pcos-em van, mert az befolyásolná a bármilyen borotva minőségét, hanem mert e miatt olyan a szőrzetem, mint egy férfinak. Ergo a vélaményemet nem szőke kis pelyhek alapján formálom. Már ha erre értetted, hogy "Elobb az elektromos borota ellenessegedet azzal eroltetted, hogy neked van valamilyen bajod".


Ahogy a többi példába is persze bele lehet kötni, de te épp úgy általánosságban fogalmazol a magad példája alapján. Ugyanis az, hogy "Szerintem sokkal igy jobb mint manualisan" és "Manualis borotvalkozas egy divat, nem szol masrol." valamint "Egyedul annyi hogy tolteni kell, de ezt min. 3 hetente egyszer. Cserebe mesz camping-ezni? Ott is megtudsz borotvalkozni vele, tukor nelkul. Mesz vendegsegbe? Kulfoldre? Bepakolod aztan kesz. Minden szempontbol jobb az elektromos. Ahogy irtam, a manualis borotva egy fos, penzkidobas, de divat meg trendi, mert sokan azt hiszik hogy "ez az igazi"." nem tények, hanem vélemények a te tapasztalataid és ízlésed alapjàn, ahogy azt az 5 millió embert is a levegőből kaptad.


És elárulnád, hogy egy műanyag borotván mégis mi rozsdásodna? A fém pengék rendszeresen cserélve vannak, a műanyag meg nem rozsdásodik.


Na ez "Max kifujod belole a szorzetet, meg felrakod toltore, de ennyi" pedig minden csak nem higiénikus, minimum fertőtlenítő sprével le kell fújni miután "kifújod belőle" a szőrt, máskülönben ugyan úgy fertőzéseket okozhat, hiába nem feltétlen sérti a felhámot, kiváltképp ha nem csak arcra használják az adott készüléket.


Második kommentemben kifejtettem, miért tartom feleslegesnek egy tini számára az elektromos borotva vásárlást. Mert rengeteg pénzbe kerül.


Egy műanyag biztonsági Wilkinson borotva amihez alapból adnak 5 pengét valamint magában a borotvában már van 1 db penge 1480 Ft. Ebből a penge csomag értéke 650 Ft (darabonként 130 Ft), tehát maga a borotva 830 Ft. Egy pengét heti 2-4 használat mellett kb 2 hétig lehet használni (nyílván használat után alkohollal fertőtlenítve, nedvszívó felületen tárolva), tehát az első 3 hónapra nem kell venni új pengéket. Tehát az elkövetkező 9 hónap folyamán összesen 2340 Ft-ot kell költeni borotva pengékre.

Ezek után évente 3120 Ft-ot kell költeni a pengékre.

Na most, ha azzal számolok, hogy egy minőségi elektromos borotva 20-30 000 Ft (ahogy fentebb írtad), akkor 6-10 év alatt térülne meg ez az egyszeri befektetés.


Remélem ez kellőképpen tényeken alapuló kifejtés számodra.


Ami pedig a szavazatokat illeti, lássuk be, általában a ki a szimpibb elv alapján megy a szavazás.


És ahogy fentebb példákkal alátámasztottam, nem tényeket fogalmazol meg csak véleménye ket, saját példákat és fél igazságokat. Úgyhogy leszállhatnál arról a magas lóról, mert kezd unalmas lenni.

2021. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!