Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kéz szörtelenítése. Tapasztala...

Kéz szörtelenítése. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és a kezemen hosszúak és sötétek a szőrszálak. Egyre jobban zavar, és szeretném eltüntetni. Borotvával nem próbálkoznék, mivel a lábamat is borotváltam egy ideig, és ott még erősebbek lettek a szőrszálak. Az epilátor megfelelő lenne erre a célra?
2021. jún. 15. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én epilálom a karomat, és ki lehet bírni. Egy idő után hozzászokik a bőr, és már nem fáj annyira.
2021. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia.

Én is ezt tervezem,hogy a karomon le szeretném szedni a szőrt.

Én régebben borotváltam,nekem annyira nem volt vészes, bár kicsit tényleg megerősödik.

Próbálkoztam már itthon gyantával,de mindig véraláfutásos lett eddig a karom (lehet én csináltam valamit rosszul). Viszont elég hosszantaró megoldás.

Epilátorom nincsen szóval arról nem tudok beszámolni,de ha lenne biztos kipróbálnám azzal,szerintem megfelelő lenne.

2021. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én az alkaromat szoktam epilálni, a felkaromat krémmel, mivel ott az epilálást nem bírja a bőröm, csúnyán kipattogzik utána.

Egyébként teljesen jó az epilátor karra.

2021. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy nem a borotválástól erősödik meg, hanem a hormonális változásoktól ami az életkorral jár, másrészt pedig amikor borostás, akkor optikailag erősebbnek hat, mert élesen vannak levágva a szőrszálak.


De ettől még szerintem hülyén néz ki egy borostás kar, szóval azt nem ajánlanám. Hogy mi válik be, azt neked kell kikísérletezni, jó lehet az epilátor, krém, gyanta... Először azt a módszert próbálnám ki a helyedben, amit a lábadon is használsz, mert azzal már van tapasztalatod, szóval remélhetőleg elsőre simán fog menni. De pl. gyantához nem triviális kifeszítve tartani a bőrt a másik kezeddel magadnak, ha éppen azt a kezedet gyantázod le.

2021. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én először leepiláltam a karomat, de kiderült, hogy nekem ezt nagyon nem tolerálja a bőröm és nagyon csúnya volt utána, kipattogott, sebes lett, vérzett. A gyantával később hasonlóképpen jártam. Úgyhogy borotválom a karomat. Igazából nem tudom eldönteni, hogy jól teszem-e vagy sem. Világos a bőröm és sötétbarna a szőröm, emiatt feltűnő és nem szép, legalábbis nem valami nőies. Viszont a szőrtelenítés nekem eléggé megviseli a bőröm (még a borotva a legjobb, de attól is gyakran kipattog) és elég hamar látszódik, ha már kezd visszanőni, olyankor ugye szúr is. Szóval én még mindig hezitálok ezzel kapcsolatban. Nem tudom melyik a jobb, ha meghagyom vagy sem.

Ha nálad nem okoz problémát, akkor nyugodtan használj epilátort.

2021. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyantázom magamnak évek óta, ott fáj legkevésbé nekem. Érzékeny bőröm van, de a karom nem szokott begyulladni. 3-4 hetente elég, azért jó a gyanta.
2021. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is gyantazom és valamiért ott a legkevésbé problémás. Másutt szinte állandóan Benő a szőr, de a karomon sose.


Ha nagyon nem jön be semmi marad az, hogy lenyírod rövidre és szokitővel ramesz.

2021. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyantacsíkkal 5 perc.
2021. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem milyen gyantát használtok (konkrétan)?
2021. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9: Sima patronosat, bárhol lehet venni, 1000 Ft kb.
2021. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!