Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet attól nagyon száraz a...

Lehet attól nagyon száraz a hajam, hogy mostanában sokat össze volt fogva “bunba”?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Most hosszú a hajad?
2021. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Félhosszú. Alapból is száraz hajam van, göndör és szőkített, de 2 hét bun hordás után most borzalmas lett, 2 órán át volt ma rajta pakolás és hajolajat is használok rá, mégis elég száraz. Lehet attól?
2021. jún. 15. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy attól lenne, hacsak úgy nem, hogy kevesebbet piszkáltad és nem ment rá a zsír a kezedről.


(Amúgy az magyarul nem "konty" egyébként?)

2021. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A konty szóról én ilyen esküvő kontyra asszociálok, a bun meg akár az is lehet, amit csak így két mozdulattal összedobsz egy lusta reggelen🤣


Hm, lehet attól igen, hogy az idő alatt nem is hidratáltam, máskor meg minden nap teszek rá legalább olajat.

2021. jún. 15. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit reggel összedobsz, azt is kontynak hívják. 🤦‍♀️ Utálom, amikor valaki a “hunglish” szóhasználaton akadékoskodik, de ez még engem is idegesít. 😅 Bun=konty, bármennyi ideig tart elkészíteni.


Egyébként a hajad leginkább a szőkítéstől száraz, az borzasztóan tönkreteszi. Na meg a göndör haj alapjáraton is szárazabb az egyenesnél (ez az enyémmel is így van), mert a göndör szálakon sokkal nehezebben jutnak le a hajvégekig a hajtöveidből induló természetes olajok.

Persze az is közrejátszhat, hogy ha két hétig nem teszel rá olajat/hajpakolást/balzsamot, akkor jobban kiszárad, mintha gyakrabban tennéd, de ennek nem a kontyhoz magához van köze - ugyanez lenne, ha kibontva hordanád, de nem nyúlnál hozzá két hétig.


UI.: Amúgy jó is, hogy eszembe juttattad, mert én is másfél hete kontyban tartom. 😂😂 Ideje lenne kezdeni vele valamit, mert lassan ki se lehet majd fésülni...

2021. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én kétnyelvű vagyok és a munkámban sem magyarul beszélek minden nap, így én ezt nem hunglishkodásból mondom, nekem olyan természetes idegen szavakat használni, mint magyart. Amúgy is már rengeteg szót átvett a magyar nyelv az angolból úgyhogy nem kell ezen lovagolni, így is érti mindenki.


Köszi amúgy igen akkor tuti ettől lett szárazabb, mint máskor. A szőkítés is szárítja, de évek óta festetem és ennyire nem volt száraz korábban.

2021. jún. 15. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a kontyot, de csak azért, mert úgy láttam, a bun kicsit nehezen illeszkedett a mondatodba, inkább idézőjelbe tetted. Nem tűnt természetesnek a használata, inkább mintha kerested volna a megfelelő kifejezést.
2021. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szőkítéstől van a szárazság és a konty miatt felvesz egy formát (mert ugye össze van tekerve) és szálkásabbnak tűnik a vége.
2021. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Why beszélsz half angolul?:D

Am nem hiszem hogy attól lenne szárazabb, nekem pl nyáron amúgy is az szokott lenni gondolom a napsütés és a meleg miatt

2021. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!