Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tippeket tudnátok...

Milyen tippeket tudnátok olyan haj begöndörítésére és annak megtartására, amiben nem akar sajnos megmaradni a göndörség egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nagyon vastag szálú, erős és rengeteg sok hajam van. Csak, hogy szemléltessem a problémám: fodrász a gázláng felett melegítős, retro hajsütővel besütötte, de mire az utolsó tincshez ért, kezdhette elölről. Majd egy flakon hajlakkot ráfújt, és 1 órával később közel teljesen egyenes lett. Másik szemléltetés: dauer. Délután 2-kor csinálta meg a fodrász, este 7 órakor mintha senki hozzá nem nyúlt volna.

2021. máj. 29. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én hajam ugyanilyen makacs, annyi különbséggel, hogy az enyém ráadásul nagyon vékony szálú, egyáltalán nincs tartása. Ezért már nem is próbálkozom idegen fodrászokkal, mert mindig csúfos kudarc a vége. (Múltkor egy menő, drága fodrászatban majdnem egy órányi küzdelem után sóhajtott fel a csajszi kétségbeesve, hogy "hát ez úgy néz ki, mintha nem is csináltam volna vele semmit". Igaza volt.) Maradok annál, akivel az évek során kikísérleteztük, hogy mi működik leginkább. Nálam az segít valamennyit, ha csavarón hagyja kihűlni a hajamat. Tehát körkefével beleszárítja a hullámot, és utána nem engedi le azt a tincset, hanem csavaróra tekeri, amíg a haj többi részét is tincsenként beszárítja, és csak a végén szedi ki ezeket, amikor már az egész készen van.

Sokáig volt dauerolva is a hajam, azt szerettem. Igaz, az első alkalom nekem is csak annyira volt elég, hogy egy picit megtörje az egyenességét, estére kifésültem. Viszont a 2. alkalom már látszott, a harmadiktól pedig tök jó volt.

2021. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Amikor besütötték a hajam a gázlángossal, akkor nekem is tincsenként felcsavarta a fodrász hajcsavaróra. Egy esküvő előtt lett ugye így megcsinálva, és mielőtt elindultam volna, az utolsó percben szedtük ki a csavarókat, meg fújtunk még rá extra erős lakkot. Akkor gyönyörű volt, kb. 1 órán keresztül. Aztán elkezdett kilógni, este a lakodalomban pedig csak egy nagyon apró hullám maradt bent.

A dauert azért próbáltam ki, mert mondom, ha az benne marad, akkor talán van esély, de ugye kilógta magát néhány óra alatt. Lehet, hogy nálam is csak többször meg kellene csinálni, csak az a baj, hogy nekem a dauerolt haj nem tetszik. Nekem ezek a "besütött" hullámok tetszenek, a loknisak. Még keresgetek termékeket, hátha csak valami jó kis praktika kellene göndörítés előttre/közbenre/utánra :)

2021. máj. 29. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!