Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés után sebes fejbőr....

Hajfestés után sebes fejbőr. A fodrász a hibás?

Figyelt kérdés
20 éve festetem a hajam, soha nem volt még allergiám. Legutóbb éreztem, hogy csíp a festék, de nem volt vészes. Este már éreztem otthon, hogy elég sok seb van a fejbőrömön. Ez mitől lehet? Béna a fodrász, rosszul keverte be a festéket? Vagy allergia? De eddig miért nem volt? Nem szívesen megyek vissza ehhez a fodrászhoz ezek után...

2021. máj. 22. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mostál hajat a festés előtt? Mivel folgozik a fodrász? Eddig is ezt használta? Jelezted neki? Milyen színre lett festve a hajad?
2021. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem valószínü, hogy a fodrász hibája. (Mármint ha hozzá jártál eddig is)

Az teljesen kizárt, hogy nem jól keveri össze a festéket, ez nála annyira rutin, mintha te elfelejtenél reggel felöltözni.

A kisebesedésnek sok oka lehet.

Ha aznap vagy elözö este mostál hajat, akkor a fejbör fokozottan sérülékeny.

Ha netán valami vírusfertözésed van, akkor is lehet ilyen mellékhatás.

Ha más festéket vagy más színt/árnyalatot használt, lehet ennyi eltérés, arra a variációra lehetsz érzékeny.

Ha ugyanazt a festéket használta a fodrász, akkor is elöfordul, hogy a gyártó változtatott valamit a receptúrán, és ez okozta a problémát.

De az is lehet, hogy valami miatt te lettél érzékeny a festékre vagy valamelyik összetevöre. (A legtöbb allergia egyszer megjelenik, minden elözetes jel nélkül)


A helyedben jelezném még most a fodrásznak, amíg jobban emlékszik, mi jöhet szóba okként, de emiatt nem hagynám ott. Már csak azért sem, mert egy idegen fodrásznál nagy eséllyel még több probléma elöjön.

2021. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg máskor, ha érzed, hogy csíp a festék, AZONNAL szólj a fodrásznak!
2021. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem mostam előtte hajat. Egyszerűen ugyanaz a festék, ugyanaz a fodrász évek óta, de ez most csípett és kisebesedett a fejbőröm, ezért gondoltam, hogy talán nem odafigyelt, nem úgy keverte be a festéket.
2021. máj. 23. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet "nem úgy" bekeverni...
2021. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A festék bekeverés nem olyan, amit lehet rosszul csinálni, a két komponenst összeönti és elkeveri.


Mellesleg minden allergia egyszer elkezdödik, elötte semmi tünete sincs általában. Nem kizárt, hogy nálad éppen most jött elö.

2021. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi történt a hajaddal kérdező?
2023. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!