Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápolási rutint...

Milyen arcápolási rutint ajánlotok?

Figyelt kérdés

Csak nemrég kezdtem el olvasni a témában, eddig nem is igazán foglalkoztam a bőröm egészségével, max. ha már hámlott a szárazságtól, akkor bekentem valami erre való krémmel.

Pár napja kezdtem el esténként cleanser-t használni (talán magyarul arctisztítónak hívják, nem tudom pontosan). Ezt ugye fontos naponta megcsinálni? Utána hidratáló krémet szoktam kenni az arcomra, majd spot treatment-et azokra a helyekre, ahol pattanásaim (vagy ahhoz hasonló dolgok) vannak.

Ezek elengedhetetlenek, hogy szép legyen az arcbőröm? Illetve ezeken kívül van még szükség valami más dologra is?

16/L


2021. máj. 19. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alap rutin:

Arctisztító:napi kétszer

Hidratáló:napi kétszer

Fényvédő:reggel

Ezen kívül lehet használni Hámlasztót, szérumokat.

2021. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszod! Milyen fényvédőt ajánlasz, illetve miért fontos ezt mindennap használni?

Illetve miért kell reggel is arctisztító? (gondolom ha napi kétszer, akkor biztos a másik az reggel) Este nem tudna mitől beszennyeződni a bőröm tudtommal.

2021. máj. 19. 17:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron 50 faktoros fényvédő. Azért fontos mert a napsugárzás okozza a későbbiekben a ráncosodást.

Este nyilván nem lesz olyan szinten koszos az arcod, de érdemes reggel is tiszta arcra hidratálni. Plusz este le tudsz izzadni, zsirosodhat a bőr.

2021. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. máj. 19. 18:12
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Őszintén szólva én mindig próbáltam kerülni a sok krémet, kémiai szirszarok használatát. A többség valójában semmit nem használ. Sőt, akkor volt mindig a legcsúnyább a bőröm, ha napi szinten használtam rá ezt-azt. Most az a rutinom, hogy minden nap vízzel mosom csak meg, heti egyszer-kétszer arcradír, és heti néhányszor bekenem hidratálóval. Természetesen azokon a napokon, mikor felrakok sminket is(heti átlag kétszer), utána este arctisztítóval lemosom + hidratáló. A fényvédő használata jó tipp. És persze az sem mindegy, hogy milyen termékeket használsz, itt a minőségre nem szabad sajnálni a pénzt.


25 éves vagyok és 22-nél idősebbnek nem szoktak nézni. Tehát láthatod, hogy nincs szükség napi szinten ötféle krémmel kenegetni magam, ha így is szép a bőröm és fiatalabbnak tűnök a koromnál. Szerintem sokkal fontosabb belülről ápolni magadat: sok vizet kell inni és kevés alkoholt, aludj eleget, étkezz egészségesen, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, kerüld azokat az ételeket, amiktől kipattogzol(én a tejtermékektől egyből pattanásos leszek).

2021. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ehhez mit szóltok?

Reggel:

Balea Ultra szenzitív arctisztító víz

Balea Ultra szenzitív mattító arckrém

Sundance Kids 50+


Este: Balea Ultra szenzitív arctisztító gél

(még keresek valami jó éjszakai arckrémet)


Illetve reggel a krém vagy a fényvédő jön előbb?

2021. máj. 23. 19:41
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzátenném, hogy azért ezeket az ultra szenzitív termékeket választom, mert nem akarok olyan nagyon erős termékeket használni, mivel viszonylag érzékeny a bőröm + a száraz típusba tartozik. Reggelre elvileg bőven elég a vízalapú arctiszító is, az pedig nem szárít annyira, úgyhogy inkább azt gondoltam. De nem értek hozzá, szóval ezért gondoltam, inkább megkérdezem, hogy mit gondoltok ehhez a rutinhoz.
2021. máj. 23. 19:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a balea med arctisztítót reggelente is használom.

A hidratáló jön előbb utána a fényvédő.

2021. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát ez egy jó rutin? Hosszútávon jót tenne a bőrömnek?
2021. máj. 23. 20:06
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom ez egy jó alap rutin, de csodát nem fog tenni.
2021. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!