Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek akné ellen?

Mit tegyek akné ellen?

Figyelt kérdés

Sosem volt tökéletes bőröm, tini koromban mindig volt valami az arcomon. De sosem volt annyira komoly mint miután beléptem a húszas éveimbe. Az egész fejem fájdalmas gyulladt aknés lett. Elmentem bőrgyógyászhoz aki gyógyszert írt fel hormonális aknéra, amit fél évig szedtem. Teljesen kitisztult a bőröm, de eltelt még egy fél év és megint kezd visszatérni minden oda ahonnan indultam. Nincs pénzem most kidobni megint tízezreket bőrgyógyászra, nem mintha sokat segített volna, de a gyógyszert gyulladásra írta fel, ezért gondolom azt kell megszűntetni belülről.


Tudtok esetleg olyan gyógynövényes teát vagy bármit aminek gyulladás csökkentő hatása van? Vagy nektek milyen módszer segített?



2021. máj. 15. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Háziorvost is megkérheted, hogy írja fel azt a gyógyszert. Szerintem ezt házi praktikákkal nem fogod megoldani, mindenképp orvoshoz kéne menni ha súlyos.
2021. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom házi orvos felírhatja e, valami antibiotikum volt, és szerintem nem jo fél évnél tovább szedni. De utána kérdezek nála. Egyelőre még nem olyan komoly mint volt, csak kezd olyan lenni, szeretném megállítani 😕
2021. máj. 15. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is gyógyszert szedtem, medinacot ez egy nagyon erős Hámlasztó hatású gyógyszer. Sok mellékhatasa van de maximálisan megéri mert nekem nagyon csúnyán aknés volt a bőröm és minden foltot, heget, pattanást eltüntetett.

Milyen arcápolási rutinod van? Étkezésed milyen? Lehetséges ezek is közre játszanak

2021. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez a rutinom:

Reggel: fekete szappan, c vitamin szérum, fenyvedo


Este: fekete szappan, hidratalo

Ugyanez volt a rurinom amikor gyógyszert szedtem. Az étkezésemről nem tudok sok mindent mondani, nem nagyon eszek gyors kajákat, azt eszem amit mindenki mas itthon 😂 Neked milyen az étkezésed? Lehet valamit tényleg meg kéne változtatni rajta

2021. máj. 16. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy lépj be a tudatos bőrápoló klubba facen és olvasd el a kalauzokat.


A tiéd sajnos nem rendes rutin. Kezdesnek se jó. Illetve lehet élelmiszer is a pattanások háttérben(glutén, tej stb).

2021. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm bár nem ertem miért nem rendes rutin, bőrgyógyász javasolta, és sok ilyen csoportban ezeket javasoltak.

Egy héten egyszer hasznalok hamlasztot és arcmaszkot is

2021. máj. 16. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem rendes, mert 1 szappannal nem mosunk arcot, 2,este a szappan nem hozza le a fényvédőt. Ahhoz olaj vagy micellas víz kell.
2021. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De hat a jim jam fekete szappan arcra van..
2021. máj. 16. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Lehet itt okoskodni a tudatos bőrápolással, de szerintem a kérdező problémáját belsőleg kell kezelni, nem külsőleg. Főleg, hogy a bőrápoláshoz szükséges termékek is több ezer ftba kerülnek, akkor meg inkább menjen vissza a dokihoz.

Amúgy esetleg fogamzásgátlót szedsz vagy akarsz szedni? Mert nekem az tette rendbe az arcom, direkt olyat írt fel a nődoki (ha jól emlékszem, valami ilyesmit mondott, hogy nagyon tüszős a petefészkem és azért van sok pattanásom? fogalmam sincs, de erre emlékszem xD). Na de hogy mivel hormonális készítményt szedtél, ezért lehet egy jó fogamzásgátló segítene neked ebben, de nem értek hozzá, ebben meg egy nőgyógyászt kell kikérdezni.

Viszont nekem 2 gyógyszert is tudott javasolni, az egyik gyengébb a másik erősebb és utóbbinál magasabb a vérrög kockázata, szóval inkább az enyhébbet kértem, úgyhogy ezt is át kell gondolni. Tekintve, hogy enyhébb, kb 3 hónap után lett szebb az arcom, és a mai napig kijön 1-2 patti heti szinten, dehát én már ezzel meg vagyok elégedve, előtte sokkal több volt. Ezen kívül én is elkezdtem tudatosan ápolni az arcbőröm.

Amúgy ez a fekete szappan tényleg nem tűnik jónak, mármint oké, valóban arclemosó, de az összetevő listája necces és sokan írják, hogy szárít, ami még több faggyútermelést okoz, azaz még több patti lesz.

Én arclemosónak a Cerave termékét használom, konkrétan a hydrating cleansert, de van belőle sok fajta, gyógyszertárban vagy neten kapható. A micellás vízről én meg úgy tudom, hogy csak sminklemosónak érdemes használni, de rá is van írva a legtöbb drogériás micellás vízre, hogy sminklemosó, szóval azt nem ajánlom arclemosónak.

Fényvédő, hidratáló nyilván kell és oké is, persze itt is kérdés, hogy mi a konkrét termék, milyen az összetevője stb. C-vitamin megint király. Ezek mellé nagyon ajánlom a niacinamide szérumot, faggyútermelést szabályozza, pattanások ellen kiváló. Arclemosó után, hidratáló előtt este.

2021. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.:) mindenkepp elmegyek akkor dokihoz, mert biztos hogy belsőleg van valami problema
2021. máj. 16. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!