Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szükségem lenne néhány tippre...

Szükségem lenne néhány tippre és tanácsra, hogyan előzzem meg hogy ennyire pattanásos legyen a bőröm?

Figyelt kérdés

Alapvetően szerintem viszonylag egészségesen étkezem, legalábbis próbálkozom. Nem szeretek sokat főzni, ezért általában 3 napra, előre lefőzök egy adag ételt, de mindig valami nagyon zöldséges menüt kotyvasztok, és azt eszem ebédre-vacsorára. Vegetáriánus étrendet folytatok, és bár húst nem eszek, ha nincs kedvem több napra főzni, akkor csak csinálok ebédre két darab tükörtojást, hozzá salátát és burgonyakenyérrel eszem meg, vagy máskor levest főzök helyette. Nagyon ritkán de szoktam enni fagyasztott, panírozott ételeket. Minden nap eszek vmi édességet, viszont mellé mindig iszok zöld teát is. Hetente 3x edzek, 2x 2 órát, 1x 1 órát, tehát még elhanyagolni sem szoktam magam.


A bőrápolásomba már be iktattam a kétlépéses arclemosást (amúgy kombinált bőröm van, ettől függetlenül az arcomon mindenhol pattanásos és miteszeres vagyok) tehát először lemosom az arcom Avon cannabıs sativa olajjal, majd utána Himalay herbals gentle exfoliating arclemosóval, és végül pedig kézzel vagy azzal az állat mintás, DM-ből való arctisztító kesztyűvel felviszek még Alcina Skin Manager AHA savas tonikot. Mielőtt kilépek a házból mindig teszek fel érzékeny bőrre való fényvédőt, ha nagyon ritkán sminkelek nyílván az alá. Esténként még Ziaja Natural Olive micellás vízzel szedek le mindent egy vattapamacs segítségével, utána pedig jön a szokásos rutin. Ha már nagyon érettnek tűnik egy pattanás azokat egy fém miteszer kiszedő pálcával szoktam eltávolítani (Magnum Professional Quality), és a miteszeres részeket hetente 2x-3x Revox szalicilsavval kenem át majd mosom le egy óra múlva.


Kérlek segítsetek hol a hiba, már megőrülök hogy milyen sérült, pattanásos és vörös folyton a bőröm...



2021. ápr. 25. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Ajánlom a Glowin' skin & Kincső nevezetű youtube csatornát. Van alap arcápolási rutinról videója, kifejezetten pattanásos bőrről, rossz összetevőkről, stb.

Lehet rossz összetevőlistás termékeket használsz, valamint a hámlasztást hiányolom a rutinodból.

2021. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hámlasztás szerintem nem hiányzik a rutinomból, van 20%-os glycol savam meg szalicilsavam, ráadásul a tonikom is olyan ami gyengéden hámlasztó. A the ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution savját is most csak azért nem használom mert nincs raktáron...
2021. ápr. 25. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a rutinod, pontosítanál kérlek? Reggel dupla tisztítasz? Fizikai hámlasztás után még AHA savas tonikot használsz kesztyűvel (ami szintén fizikailag hámlaszt) és még emellé használsz többféle savat, ráadásul 30%-osat, ha van raktáron? Este dupla tisztítasz vagy triplán? Milyen fényvédőt, hidratáló krémet használsz?


Egyébként a termékekben, amiket eddig leírtál elég sok olyan összetevő van, ami potenciálisan irritatív lehet.

2021. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hidratáló krémet nem használok mivel eddig nem találtam olyat ami jó lenne. Reggel és este is használok olajos és vízbázisú arclemosót, utána pedig az AHA savas tonikkal átmosom pluszba az arcom. A fényvédő amit használok az a La roche-posay anthelios ultra könnyű shaka fluid SPF 50+ , a glycol savat, illetve a szalicilsavat pedig hetente csak 3x használom.
2021. ápr. 25. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy előbb rakd rendbe a rutinod és ha pár hónapon belül nem javul, csináltass egy teljes kivizsgálást. Tehát bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrinológus, gasztroenterológus és fogászat. Teljes vérkép, góckutatás, mert rengeteg oka lehet.


A rutinoddal kapcsolatban pedig kicsit hosszabban. Az a gond, hogy alapjaiban hibázik pár dolog, amivel könnyen az ellenkező hatást éred el, mint amit szeretnél.

A helyedben visszatérnék egy-két hónapra egy alaprutinra, hogy helyreálljon a bőröd, de káros összetevőktől mentes termékekkel.

Tehát reggel langyos vízzel vagy géles/habzó lemosóval történő arcmosás majd fényvédő.

Este olajos tisztítóval lemosod a sminket, fényvédőt, majd géles/habzó lemosóval tisztítasz, ezután hidratáló.

Ezek annyira alap dolgok, hogy amíg ezekből nincs meg a tökéletes, nem is szabadna mást használni, főleg nem hidratáló nélkül erős savakat. Reggel felesleges az olaj, túltisztítod a bőröd.

Kerülendő összetevők az alkohol denat, a parfüm, természetes illóolajok, lemosókban a szulfát, illetve a komedogén anyagok (arctisztító olaj első összetevője ötös komedogén indexű). Ha megtaláltad a jó alaptermékeket, akkor egy hónap után elkezdheted bevezetni a savakat. Tonikokat a helyedben egyelőre nem erőltetném, főleg, hogy ha jól értem tisztító funkciót vársz tőle, viszont nem ez a dolga. Válassz egy gyenge AHA savat (mondjuk The Ordinary 5% lactic acid) és egy BHA-t, a Revoxszal nincs gond. Kezdetben összesen heti kétszer hámlassz, mondjuk egyik héten AHA, másikon BHA, később sűrítheted háromra is, de többre ne. Először a BHA-t vezetném be, majd utána, két-három hétre rá az AHA savat. Hagyj időt a bőrödnek az erős aktív hatóanyagokhoz alkalmazkodni. A fizikai hámlasztást és az erős savakat mindenképp tanácsos lenne elkerülni. Niacinamide, Azelainsav (vagy -származék), Retinol/Retinal mind hasznos hatóanyagok pattanások ellen, utána tudsz olvasni például a skinsmart.hu-n.


Nem tudom, a CeraVe termékeket próbáltad-e már, de tisztítóból és hidratálóból is találsz tőlük termékeket, mindegyik szép összetevős. Olajos tisztítónak esetleg a Nivea szőlőmagolajos jó alternatíva lehet, illetve a koreai termékek között is érdemes lehet nézelődni (pl Purito), ha nem gond az ára.

2021. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azzal, hogy lemosod a revoxot egy óra múlva, kb semmit nem adsz a bőrödnek

nem véletlenül nem kell lemosni, nem egy óra alatt fog hatni

rajta kell hagyni a bőrön

és addig nem tudom hogy kezdhettél hámlasztani amikor még az alaprutinod sem teljes.

nincs hidratálód, ami fontos mert hámlasztassz

és ezeknek a cuccoknak amit használsz sem tökéletes az incije, de ennél nagyobb baj az, amiket ezelőtt írtam.

a cannabis olajban vannak komedogén összetevők, attól is lehetséges, hogy kipattogsz

2021. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!