Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Sodium Laureth/Lauryl/Coco...

A Sodium Laureth/Lauryl/Coco Sulfate károsak?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a Laureth Sulfate-ról megoszlanak a vélemények, sokak szerint káros, mert a bőr védőrétegét lemossa ezáltal a bőr védtelenné válik, kihullik a hajad, nem bomlik le a vízben, van ahol írják hogy az agyba is bekerül a fejbőrön keresztül, van aki szerint nem káros. Nyilván erről 65 millió cikk van pro és kontra. A Lauryl Sulfate szintén káros. Aztán mint olvastam aminap, a Coco Sulfate is. Én natúr kozmetikumokat használok de abban a samponban is Coco szulfát van. Most akkor őőő...tessék? Van akkor valami olyan sampon, ami full szulfát, PEG/PPG mentes? Vagy ez a dolog is túl van reagálva és mértékkel oké a használata? Mert én régebben használtam pl Alpecin koffein sampont vagy Loreal Elseve sampont és semmit nem tapasztaltam, hogy hullott volna a hajam stb.

#haj #bőr #lauereth sulfate
2021. ápr. 25. 18:49
 1/9 anonim válasza:
20%
Nem. Bár sokak szerint a víz is az.
2021. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem, de a göndör és a hullámos hajat tönkre tudja tenni (a balzsamokban lévő szilikonokkal együtt). A göndör haj általában szárazabb, mint az egyenes így túlzottan kiszárítja, amitől még jobban törik, esetleg kiegyenesedik valamennyire, de nem szép egyenes lesz, hanem mint a szénakazal.
2021. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen, van szulfátmentes sampon es szilikonmentes balzsam. Én ilyet használok, de azért, mert göndör vagyok és ettől szép a hajam.
2021. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2: én értem a listát, meg hogy ezt ne, azt ne, de akkor mégis mit kellene használni? Mert ezen a listám vagy száz dolog van. Szerintem ez egyénfüggő is azért, mert vannak ismerőseim (fiú-lány is) akik mindenfélét kennek a hajukra és olyan dús, fényes hajuk van hogy azta. És nem tapasztalnak semmi káros hatást. Nehéz azt is megmondani, melyik cikk igaz és melyik nem az interneten.
2021. ápr. 25. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:
3: nekem csak akkor göndörödik, ha már elért egy bizonyos hosszat. Olyan van, ami full szulfát mentes? Tehát SLS, SLES, SCS mentes?
2021. ápr. 25. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, írd be a keresőbe, van többféle termék, de drágábbak, mint a sima szulfátos.
2021. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
A Sodium Coco Sulfate nem káros!
2021. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Adom az utolsó kommentelő véleményét. A Sodium Coco-Sulfate egyáltalán nem káros.


Ezeket a szulfátokat kerüld:

-Sodium Laureth Sulfate

-Sodium Lauryl Sulfate

-Sodium Myreth Sulfate

-Alkylbenzene Sulfonate

-Ammonium Laureth Sulfate

-Ammonium Lauryl Sulfate

-Dioctyl Sodium Sulfosuccinate

-Ethyl PEG-15 Cocamine Sulfate

-Sodium Cocoyl Sarcosinate

-Sodium Lauryl Sulfoacetate

2021. ápr. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!