Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikus tud kezdeni valamit...

Kozmetikus tud kezdeni valamit a pattanáos bőrömmel?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, de még soha életemben nem voltam kozmetikusnál.

Most jött el az idő, hogy a 14 éves korom óta pattanásos bőrömet kezeltetni szeretném. A vállamon, kulcscsontomon lévő pattanásokat is kezeli?


Mit csinál egy kozmetikus? Tud egyáltalán velem valamit kezdeni, vagy csak sminkel, szemöldököt szed?

(Nagyon le vagyok maradva női dolgok terén, ezért vagyok ilyen tájékozatlan. :( )


2021. ápr. 13. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Tudhat, de nem jobb lenne egy bőrdoki?
2021. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kozmetikus bőrt kezel, nyilván ez a feladata hogy segítsen a pattanások eltűntetésében.

De ha 14 éves korod óta sok helyen van pattanásod és nem múlik akkor inkább bőrgyógyászhoz kéne menned.

2021. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyásznál voltam már, de csak összeírt mindenféle gyógyszert, amit inkább ki se váltottam, annyi sok rosszat hallottam arról a készítményről.


A doki is csak tüneti terápiát akart csinálni. Tudom, hogy a kozmetikus sem az okot fogja kivizsgálni, de talán tud természetesebb megoldásokat találni.

2021. ápr. 13. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"3/3 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyásznál voltam már, de csak összeírt mindenféle gyógyszert, amit inkább ki se váltottam, annyi sok rosszat hallottam arról a készítményről."


Na ez a baj! Akkor inkább rohadjon el a bőröd, és kozmetikus húzzon le 10-20.000 forintra alkalmakként?

2021. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Na ez a baj! Akkor inkább rohadjon el a bőröd, és kozmetikus húzzon le 10-20.000 forintra alkalmakként?"


Ezt nem teljesen értem.

2021. ápr. 13. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

5.-re, a kérdezőnek.


Lefordítom: Menj orvoshoz, és vedd befele a gyógyírt, amit felír!

2021. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Azért ír fel gyógyszert nyilván mert olyan súlyos aknéd van és más kezelési lehetőség nem lenne rá.

Én is szedtem gyógyszert a bőrömre mert olyan csúnya volt hogy más nem használt. Az elején kaptam gyulladás csökkentő és hamlaszto krémet, nem segített, utána kaptam antibiotikumot nem használt, a legutolsó lehetőség maradt a gyógyszer. Nem hiába írja fel neked is. Szedd be!

2021. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Na ez a baj! Akkor inkább rohadjon el a bőröd, és kozmetikus húzzon le 10-20.000 forintra alkalmakként?"



"Ezt nem teljesen értem."


Szerintem arra gondolt, hogy nagyon sok kozmetikus van, aki csak szarrá nyomogatja/ba$$ogatja a bőrödet, és rosszabb lesz, mimt volt, és ugyanúgy újra kialakulnak a pattik.

Viszont vannak jó kozmetikusok is, akik normális módszerekkel kezelik tünetileg, felszínileg is, azaz nem lesz ronda utána az arcod, plusz ajánlanak a bőrödnek való termékeket, amik nemcsak ilyen sima drogériás, parfümös, rossz összetevőkkel rendelkező szarok, hanem normális hatóanyagokkal rendelkező termékek.

De egyébként tényleg az sem kizárt, hogy a te problémádat belsőleg kéne kezelni gyógyszerrel. Ha annak a gyógyszernek, amit felírt korábban a bőrgyógyász, nagyon rossz visszhangja volt, akkor esetleg elmehetsz egy másik bőrgyógyászhoz kikérdezni a véleményét, vagy akár meg is próbálhatod azt a gyógyszert, mert lehet neked amúgy pont jó lesz.

Nekem amúgy a fogamzásgátló segített sokat, szóval még akár egy nőgyógyász véleményét is kikérdezheted.

2021. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg menj el másik bőrgyógyászhoz.Nekem is pattanásos az arcom,de mióta jobban odafigyelek az arcápolasi rutinomra kevesebb jön ki.
2021. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Plusz az étkezésre is figyelni kell.
2021. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!