Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon viszket a fejbőröm van...

Nagyon viszket a fejbőröm van valami tippetek ??

Figyelt kérdés

Korpás is ès valószínű h az váltja ki a viszketest de mar nagyon irritál van olyan h véresre kaparnám annyira viszket nehez megálni 2-3naponta szoktam mosni. Ritkán száritom. Tudtok valami bevált módszert.


22/L



#Viszkető#korpás#fejbőr#hajapolas#
2021. márc. 31. 20:39
 1/10 anonim válasza:
89%
Zsíros is a hajad? Nem mindegy, hogy zsíros vagy száraz korpa, máshogy kell kezelni.
2021. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Rossz sampont használsz, és ki van száradva a fejbőröd... Vegyél drágább, jobb minőségű sampont! A fejápolásra ne sajnáld a pénzt!
2021. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
harmadnapra mar igen zsíros.jelenleg most Schwarzkopf Gliss Hair Repairt használok.
2021. márc. 31. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy pont arra vagy allergiás. Mosás után közvetlenül is viszket, vagy csak később? Biztos nincs valamilyen élősködő (nem föltétlen tetű) a fejeden? Ha a samponváltás nem segít, akkor bőrgyógyászhoz kéne fordulnod.
2021. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az összetevőit a samponnal. Én az sls-től vagyok már ki és váltottam sls mentes termékekre. Ég és föld a különbség.
2021. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Én első körben a Nizoral sampont próbálnám meg, hátha gombás-eredetű a dolog. Ha az nem használ, akkor nekem egy neten, valami orvos válaszol rovatban talált módszer jött be, amit bőrgyógyász írt zsíros korpára. Ez amúgy jóval macerásabb procedúra, több órát igénybe vesz, de nekem 2 alkalom után teljesen megszüntette a régóta kezelhetetlen korpámat. Ezeket kell megvenni: Sanatopic intenzív krém, Pala sampon. Első lépésben hajmosás előtt 1-2 órával bekened a krémmel a fejbőrödet, törülközőt raksz rá, és hagyod hatni (én a vége felé már csak kb. fél óráig hagytam rajta). Közvetlenül hajmosás előtt újból kensz rá egy réteget, aztán megmosod a hajad Pala samponnal. Én kiegészítettem a kezelést még hajszesszel meg kénes samponnal a kettő között, mert biztosra akartam menni. A kénes amúgy nagyon erős cucc, nagyon hatékony, csak rohadt büdös, és egy idő után férjem megkért, hogy inkább ne használjam :D
2021. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mikor legutóbb mostam azaz hétfőn akkor egyből viszketett,Ma este megint meg mostam de viszketés nem volt.Lehet tenyleg a samponom rossz. Kipróbálom amiket írtatok remelem jók lesznek.


Köszönöm.

2021. márc. 31. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nizoral!
2021. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

tegelyes nivea kremmel(a zsiros fajtaval) bekened es rajtahagyod 1-2 orat, majd lemosod head and shouldersel, vagy nizorallal



teafaolajos, vagy olivaolajos, vagy kokuszolajos pakolast is tehetsz a fejborodre nyugodtan

2021. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tél végére a folyamatos száraz levegőtől is kiszáradhat a bőröd, nekem ez minden évben probléma. A fűtés miatt lecsökken a lakásban a páratartalom és őrülten kiszárad a bőröm a fejem búbjától a sarkamig. :/ Viszketés és feszülő, száraz bőr mindenütt.

Párásító gépet használok és natúrkozmetikumokat.

2021. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!