Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányszor moshatom a hajam és...

Hányszor moshatom a hajam és mivel?

Figyelt kérdés
Minden nap vagy második nap szoktam langyos csapvízzel mosni a hajam, mielőtt kimennék a házból, hogy ne álljon össze-vissza. A nagy hideg miatt jobban megszárítottam ha tudtam, de néha elkövettem azt a hibát, hogy nedves hajjal mentem ki az utcára. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a fejbőrömön egy csúnya kiütéses szerű irritáció jelent meg, amely csak szimplán viszket. Mi lehet ennek az oka? A szüleim azt mondják, hogy nem szabad vízzel mosnom a hajam naponta, csak a hajamat vizezzem be, a fejbőröm ne legyen vizes, mert az okozza a problémát - szerintük. Mi a megoldás? Hányszor lehet/szabad hajat mosni sima vízzel. Mellesleg kb. kéthetente használok sampont.

2021. márc. 29. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan moshatsz hajat két naponta. Bár azért jobb a fejednek tényleg ha legalább ilyen 3 naponta mosod, persze ha nagyon zsírosodik akkor moshatod két naponta, amikor rendes tanítas volt még, akkor én is kétnaponta mostam.


Nem váltottál sampont esetleg? Lehet valami allergia.

2021. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem a víztől van.-.-“
2021. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem a víz miatt lett kiütéses a fejbőröd.
2021. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem a víztől van, csak arra gondoltam, hogy esetleg a nedvesség okozta a betegséget. Nem váltottam sampont, kevésszer használom, két hetente talán. Használjak hajolajat vagy balzsamot?
2021. márc. 29. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a két hetente sampon kevés, elvégre koszosodik a haj, nekem ha 4 napig nem mosom akkor a zsírtól már az arcom is jobban pattanásosodik. A sima víz nem szedi ki a nyírt meg a koszt, max beállítani segít a frizurád. Persze az is lehet hogy nem emiatt van, régen is ilyen ritkán mostál igazán hajat?
2021. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, gyakrabban moss hajat samponnal és így talán bevizezned sem kell két naponta. Egyébként hány éves vagy? Mert nekem tinédzser korom óta kétnaponta kell hajat mosnom, pedig kifejezetten száraz hajam volt.
2021. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!