Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet valakinek sok...

Hogy lehet valakinek sok vasalás után is egészséges a haja?

Figyelt kérdés

Személyes ismerősöm is van, de instán is ezeregy példát lehet látni, hallani arra, hogy heti többször, de akár még naponta is vasalja a haját a csajszi, mégis tök egészséges, fényes, nem töredezett a haja.

Ezt hogy csinálják? Mi a titkuk?


2021. márc. 19. 12:29
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Én úgy csinálom, hogy hajmosás után rögtön kivasalom, így utána sokkal kevesebb idő lesz kivasalni a napokban, valamint használok gliss kur spray ápolót. De nem úgy használom, mint átlagban, hogy spriccelsz egy-kettőt és kész. Teljesen nedvesre átfújom vele, az egész hajamat, a fejtetőre is kenek, mindenhova, kifésülöm és már rögtön vasalom is. Akkor csinálod jól, ha serceg a víz a vasaló alatt. Évente kétszer vágok a hajamból, alig törik, mellete minden nap vasalom.
2021. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
És vékonyszálú hajam van, festett.
2021. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vizes/nedves hajat vasalni tilos. Szedj vitaminokat, kollagént, igyál sok vizet, fogyassz rendszeresen zöldséget és gyümölcsöt, jó minőségű és mennyiségű alvás, cigi és alkohol elhagyása, ne szaritsd és ne mosd heti 3nal többször a hajad, ha teheted heti 1-2x, ne lakkozd, formázd ha teheted mert az sem tesz jót neki. A sampont csak a fejborodon alkalmazd mert szárítja a hajat ami lefolyik róla mosasnal az épp elég. Használj néha hajpakolast balzsamot pedig mindig ezeket a fejborodon kívül alkalmazd, mert zsirosodni fog különben. Ugyanígy szoktam alkalmazni nedves hajon hajvegapolot és ha teljesen megszarad másnap loreal hajolajat is. Az illata is finom lesz es szebben csillog, táplálja a hajat és kevésbé toredezik. Azonos termekcsaladot használj úgy fejti ki leginkább a hatását és a te hajtipusodnak megfelelőt válassz. Szerintem minden évszakban 1x, de évi 3x minimum vagass belőle és fodrasszal, ne bízd akarkire a hajad. Ha gondolod trimmelheted is így szerintem ritkábban kell fodrászhoz menni, de azt még nem próbáltam úgyhogy olvass sok véleményt és jól fontold meg milyet választasz ha beszerzel esetleg egyet. Hasznalhatsz hővédő sprayt is vasalás előtt akár és vasalobol is érdemes minőségit venni, sokan javasolják a gőzölőset nekem is olyan van plusz lehetőleg ne a legmagasabb hőfokon vasald. A hajkefed rendszeresen mosd, tisztítsd meg. Én néha használok rá ricinus,oliva,argan, kókuszolaj keverékét azt egy napig rajta hagyom és belemasszirozom előtte jó alaposan utána viszont 2x alaposan mosd meg samponnal a hajad különben olyan marad és tincses lesz, zsirosnak fog látszani. Jó minőségű hajgumit használj és ne kösd fel állandóan. Én a párnám huzatat is hetente cserélem, plusz igyekszem minél kevesebbet hozzaerni a hajamhoz de ha hozzá is érek alaposan megmosom előtte, hogy tényleg minimalizaljam a hajmosast és ne legyen zsíros (heti 2x mosom). Ja és kerüld a feldolgozott élelmiszereket, legalábbis csökkentsd. A bőröd is szebb lesz ha ezeket betartod meg a kormod is igazából. Javasolják még a selyem parnahuzatot is igy kevésbé roncsolodik egyébként bár én simat használok. Ja és nem ismerlek ugye, de a sok festés, szokites is káros.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe próbáltam mindent osszeszedni, remélem tudtam segíteni.

18l

2021. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hővédő, hajpakolás minden hajmosás előtt, heti 2x mosás, természetes összetevökből álló sampon és balzsam🥰 Bár nincs hosszú hajam, egészséges, vastag, és szép heti 5 vasalással.
2021. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hármas értelmesebb, használhatóbb tanácsokat írt össze, mint az eddigi fodrászaim együttvéve...
2021. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem, hogy lehet, hogy csak az használ, amit írtam?
2021. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!