Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hidratáló krém helyett hialuro...

Hidratáló krém helyett hialuronsav szérum?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában kezdtem el szérumokat használni és azt vettem észre, hogy a hialuronsavas után semmi szüksége a bőrömnek még hidratáló krémre is. Gáz barmiert is, ha nem használom? Sok helyen olvastam, hogy a hidratáló krém az szentírás, ki ne hagyjam...de ha egyszer a szérum után a bőröm kellemes és puha és nem húzódik, akkor minek pakoljak rá még egy réteg akármit is?

Hideg időben biztosan kelleni fog majd megint, de most abszolut nem érzem szükségét.


2021. márc. 13. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze, mindent lehet. Csak lehet, nem éri meg.


Azt jó ha tudod, hogy azért javasolják a hidratálokrém napi szintű, rendszeres használatát, mert a hidratálókrémekben vannak:


1. NMF, természetes hidratáló elemek, azaz olyan vízmegkötő összetevők, amik segítik a bőr vízmegtartását. Ilyenek természetesen a hialuronsav egyes formái, glicerin, urea, amino savak, sodium PCA, lactid acid.

2. Emoliensek, azon belül is a lipidek (keramidok, koleszterol, zsírsavak). Olajban oldódó összetevők, amelyek megakadályozzák a nedvesség elpárolgását a bőrből.


Jó a hialuron savas szérum, de összetételben nem helyettesítheti a hidratálókrémeket.

2021. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az előttem hozzászólóval. Annyit viszont még hozzátennék, hogy keress valami könnyű textúrájú fluidot. Például LRP Toleriane. Érdemes külön téli és nyári rutint kialakítani, főként hidratáló tekintetében.
2021. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én csak még mindig nem értem. Azt tudom, hogy mi van egy hidrataloban... amit nem értek, hogy ha elég hidrataltnak érzem a bőrömet, akkor miért kellene ismét rákenni egy hidratáló réteget?

Néha picit azt érzem, hogy túl sok mindent kenünk magunkra anélkül, hogy igazán odafigyelnénk arra, hogy a bőrünknek mire van még szüksége.


Senki ne értse félre, nem kotekedni szeretnék, csak még nem kaptam választ a kérdésre, pedig nyilván van rá.

2021. márc. 14. 08:39
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"Hidratáló krém helyett hialuronsav szérum?"


Ez volt az eredeti kérdésed.


A válasz a kérdésedre, hogy: nem. Nem hellyettesítheti a hidratálókrémet a hialuronsav.


Kiegészítheti a hatását.


Látszik a kérdésesből, hogy kezdő bőrápoló vagy. Tudod, hogy én mi után szoktam nagyon puhának érezni az arcomat?


Miután megmosom este az arcomat a géles arclemosómmal. Ha úgy gondolkodnék mint ahogyan te és megálnék itt a bőrápolásban, mert már így is elég puha a bőröm és minek kenjem a sok "felesleges dolgot" a bőrömre, akkor bizony igen érdekes dolgokat tapasztalnék az arcomon egy idő után.


Te dolgod. Te bőröd. Ott van a válasz az első kiírásomban. Értelmezd.

2021. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Hidratálóval (vagy fényvédővel) zárod be a a hatóanyagokat a bőrödbe. Pl pont a hialuron olyan, hogy ha nem zárod le és rászárad az arcodra akár egy ragasztó, akkor ellenkező hatást elérve kiszívja a nedvességet a bőrödből, ergo csak kárt teszel vele.
2021. márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös köszi, ez válasz :)
2021. márc. 14. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!