Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik lehetnek a homlokomon és...

Mik lehetnek a homlokomon és hogy tudom eltűntetni?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen kinézetű, utána olvastam, hogy valami aknés szerűség, normális tizen éves korban, de mitől alakult ki? Naponta 2x mosom már az arcom és aloeverával kentem, lassan abba megy tönkre, hogy kiszárad. Nem kenem minden nap, hanem 2 naponta 1x. Eddig nem nagyon mertem mást kipróbálni.

Valakinek volt ilyen valamilye? Hogyan múlt el? Mit csináltatok? Nagyon utálom miatta az arcom látványát, pedig szerintem szép lennék, de ez annyira elcsúnyít.

16l


2021. márc. 10. 08:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Kb minden tininek hajlamos a bőre a túlzott faggyú termelésre és az aknékra. Ez a korosztály egyik jellegzetessége.


Megfelelő ápolással kilehet bekkelni ezt az időszakot.

Faggyú termelésre: niacinamide és azelain sav szérumot (nem sav, nem kell megijedni tőle) szoktak javasolni. Ezekhez fokozatosan kell hozzá szoktatni a bőrödet. Egyesével kell őket bevezetni a bőrápolásba, meg kell nézni, hogyan reagál rá a bőr. Van egy Geek and Gorgeous nevű magyar, cruelty free márka, nekik az "Apad" és a "B-bomb" fantázia nevű szérumaikat keresd. Webshop-ból tudod megrendelni őket (kérd meg a szüleidet, hogy rendeljenek neked).

[link]


Válassz egy bőrkímélő arclemosót (tini tonikok repüljenek a kukába, oké?). Nem jo dolog naponta kétszer mosogatni az arcunkat, mert a bőr próbál túl kompenzálni és csak azért is több faggyút fog termelni. A GG Jelly Joker erre jó választás.


Hidratálni már pedig kell. A zsiros bőrt is. Aloe vera erre nem a legjobb megoldás (de mint összetevő, kiváló). Van a The Ordinary-nak alap hidratáló krémje, 2800 forint körül (de ezek az 50 ml-s krémek 3-4 hónapig is kitartanak, szóval megéri). De ha out of stock ez a termék, mert sokan szeretik, akkor próbálj meg illatmentes krémet keresni (drogériákban elvétve kapni olyat). Patikákban a dermokozmetikumokra érdemes még vetni egy pillantást, ott is vannak jó darabok.

2021. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!