Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem tudom teljesen...

Miért nem tudom teljesen simára borotválni az arcom?

Figyelt kérdés
Elég erős az arcszőrzetem és fehér a bőröm, így borotválás után is maradnak ott fekete pontok. Olyan mintha borostás lennék akkor is. Hagyományos borotvám van és szőrnövekedésel ellentétes irányban használom. Akkor mi lehet a gond?
2021. febr. 15. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha fekete a szőr és fehér a bőr, akkor adja magát, hogy nagyon át fog ütni a szőr színe még akkor is, ha le van vágva. Nekem csak sötétbarna, de amikor borotválkoztam, nekem is látszott utána, hogy "van ott valami", hiába volt tükörsima a képem.

Hiába vágod le a szőr nagyját, attól még a maradék ott van, és a bőr nem átlátszatlan.

2021. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Csak másoknak teljesen sima, nem tudom hogyan csinálják. Nekem is sötétbarna a szőröm, csak feketének néz ki.
2021. febr. 27. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, neked is sima a bőröd borotválás után (ha jól csinálod, és még éles a penge is), csak annyi, hogy van egy háttérszíne.

Érdemes amúgy több irányból végigmenni az arcon, mert nem minden szőrszál nő ugyanabba az irányba. Ami a zöménél növekedéssel ellentétes irány, az a maradéknál azzal megegyező. Aztán ott van még a bőr "kifeszítése" is, ami szintén szükséges némely esetben, ha sima arcbőrt szeretnél. Borotoválás után pedig feltétlen használj valamilyen after shavet is.

Ha erős, gyorsan növő arcszőrzeted van, akkor sokat fogsz szívni a borotválkozással, mert reggel letolod, elmegy rá fél órád, és kora délutánra már simán sercegni fog a borostád, ahol gyorsabban nőnek a szőrszálak.

2021. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!