Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyenge lehet a TO Lactic acid...

Gyenge lehet a TO Lactic acid 5%. Váltsak?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja kaptam kézhez a The Ordinary 5%-os tejsavas hámlasztóját, eleninte 2 naponta használtam, de már minden nap. A bőröm egyenletesebb lett, puhább is talán. Nem mertem 10%-os tejsavat venni, mert most hámlasztok először, de mégis úgy érzem gyenge a bőrömnek, kicsit kidobott pénznek érzem. Használjam el ezzel az üveggel, vagy vegyek 10%-os tejsavat, esetleg glikolsavat?

Tág pórusos, zsíros-kombinált bőröm van, illetve szeplős is, nem szeretném, hogy halványítsa őket a hámlasztó.

Niacinamidot használok cinkkel, illetve most vettem Revox 2%-os szalicilsav hámlasztót.

Milyen AHA savat ajánlatok esetleg, vagy felesleges 20 évesen és elég csak a BHA?


2021. febr. 10. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi miatt érzed, hogy nem elég? Hiszen azt írod szebb lett tőle a bőröd. Szerintem ha már megvetted, először használd el ezt és utána próbálkozz egy erősebbel.

Szalicilsavval felváltva tervezed használni innentől? Úgy lehet nem is kell leváltanod a mostanit, BHA-val kiegészítve elég erős lesz így is. A lactic acid amúgy AHA, de nem feltétlenül kell mindkettő. Neked kell kitapasztalni, hogy a te bőrödnek mi a legjobb.

2021. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy heti 2 szalicilsav, tobbi napokon tejsav az esti rutinban. Meg mellette ugye reggelent niacinamid.

Aha hámlasztó hatását akkor abban tudom észrevenni, hogy egyenletesebb és puhább a bőr? Illetve volt hogy púderezésnél nem voltam tele pici hámló bőrdarabkákkal, gondolom a hámlasztónak hála.

2021. febr. 10. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem teljesen, hogy milyen hatást vársz tőle. Egyébként minden nap hámlasztani brutális, szét fog menni a barriered idővel, én is azt ajánlom, hogy ezt használd el és válts 10-esre, de na használd ennyiszer, nagyon max heti 4-szer, de inkább háromszor.

BHA-val tudod úgy variálni, hogy egyik héten AHA, másik héten BHA.

2021. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget!:)
2021. febr. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!