Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitaszeres orr kezelése?

Mitaszeres orr kezelése?

Figyelt kérdés
Kicsit fekete pöttyös az orrom. Nem vészes, de szeretném eltüntetni. Mivel fiú vagyok, nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, úgyhogy írjátok le kérlek, mit kell vennem és hogyan használjam :D Valami bőrradírról ovlastam...
2021. jan. 17. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

A miteszer ellen az eltávolítás a leghasznosabb. Kozmetikusnál a legjobb,de,ha magadnak csinálod vagy más otthon, előtte párologtass, kamilla tea felett, kb negyed órát, így megpuhul a bőröd és könnyebben kijönnek.

A miteszerek elvannak ott dugulva,így mindenképp ki kell őket szedni. Vannak erre maszkok is,de nekem egy sem működött.

Eltávolítás után érdemes napi szinten tisztítani az arcot tonikkal, habbal vagy bármivel,amit preferálsz.

Ezeket drogériákban betudod szerezni, az eladók segítenek vagy gyógyszertárban.

A bőrradír hámlaszt,de az orron nem igazán hatásos.

Én Oriflame-s arctisztitót használok, amit vízzel kell,így zuhanyzás közben szoktam ,viszont most természetesre váltok. Kérd eladók véleményét tényleg.:))

2021. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

A bőrradír nem fog segíteni.

Vegyél egy olajos lemosót, pl: [link] és minden este ezzel mosd meg az arcod. Hetente 1x-2x átmasszírozhatod vele a problémás részeket, mivel a miteszereket olajos faggyúdugók, az olajos lemosó pedig oldja az olajat, ezért látni fogod ahogy kijönnek a miteszerek.

A másik ami segíthet az a BHA sav, ez drágább kategória. A BHA lejut a pórusok mélyére és elkezdi kitisztítani azokat.

2021. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Olvasgattam még a neten közben, szerintem ez a BHA-s megoldás lesz. Ezt lehet venni pl. egy DM-ben?
2021. jan. 18. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Revox BHA a legolcsóbb a dm-ben, de nem tudom mennyire válna be. Nekem Cosrx BHA-m van, eddig szeretem, de több dolgot is használok mellette.
2021. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Hogy kell használni pontosan?
2021. jan. 18. 00:25
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát így néz ki egy rutin

Este:

1. Olajos lemosó

2. Víz bázisú lemosó

3. BHA heti 2x (Száraz bőrre kell felvinni, tehát arcmosás után fel kell itatni a vizet az arcodról.)

4. Hidratáló


Reggel:

1.Víz bízisú lemosó

2. Fényvédő


Ha csak a BHA-t akarod akkor sima vízzel arcmosás és utána száraz bőrre mehet heti 2x. Nem ajánlom annyira, hogy ne legyen rutinod, de megértem ha valaki nem akar ennyi mindent használni. :D


Az első 2-3 hétben heti 2x mehet utána pedig fel lehet vinni heti 4-re ahogy jól esik a bőrödnek, de minden nap nem szabad használni.

2021. jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 18. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!