Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szépségápolással hogyan,...

A szépségápolással hogyan, mikor, mennyit töltötök?

Figyelt kérdés

Néha nagyon nehéz rávennem magam, hogy foglalkozzak magammal, pedig utána jobb érzés. Lányok, ti milyen sűrűn teszitek ezeket?

Borotválkozás, hajmosás, balzsamozás, test krémezés, szemöldökszedés, meleg fürdő stb.

Illetve ha otthon vagytok, nem mentek sehova, mennyire készültök el? Átölzözés, smink, hajmosás/felkötés, parfüm...

Mik azok a dolgok, ami egy alap öntörődés számotokra?



2021. jan. 17. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Én hetente mosok hajat, és hetente borotválkozom. Minden nap forró fürdőt veszek, ami nem tűl egészséges, de ez van. Mivel világosbarna a szemöldököm kb 2 havonta szedek ki 3 szálat. Testemet nem szoktam krémezni, csak rendkívüli helyzetekben.

Ha nem megyek sehova, akkoris átöltözöm pizsiből melegítőbe, de akkor nem sminkelek.

2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ami a napi alap az a fürdés, fogmosás, dezodor, arckrém. Borotválkozni akkor szoktam ha kell. (Nyár van, vagy olyan helyre megyek.) Szemöldököt csak akkor szedek ha elmegyek itthonról, most a távoktatásban nem. Hajat hetente kétszer mosok, zuhanyzás közben. Mindig felöltözöm, mert a pizsi nem elég vastag és meleg.
2021. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Hajat mosok két, maximum három naponta, mivel hamar zsírosodik és sokat ront a komfortérzetemem, ha rendetlen a hajam.

Mindennapi esti arctisztítás, arcápolás, hidratálás, testápolózás, mert most ebben a hideg, száraz időben extrém száraz az arcom, bőröm és kifejezetten kellemetlen.

Két hetente epilálok télen, az mondjuk nem a kedvenc elfoglaltságom. Zuhany reggel, este, mert meleg van a panelban és leizzadok éjszaka. Home spa nem nagyon van, mert nincs kádunk sajnos. Szemöldökömre oda figyelek, szerintem heti egyszer igazítom meg.

Sminkelni nem sminkelek, mert borzasztó béna vagyok hozzá, így ezen rengeteg időt spórolok.

2021. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Borotválkozni olyan 3-4 naponta szoktam (attól is függ hány naponta találkozom a párommal, én frissen borotválva jobban érzem magam), nyáron sűrűbben, akár naponta (epilálás után csúnya a bőröm, gyantázni nem tudok magamnak). Hajat mosni úgy hetente 2× (a napok változóak, hogy mikor), balzsamozást nem tudom mire érted, hajra? :D Mert akkor minden hajmosásnál. Test krémezést hetente egyszer szoktam (tudom, ritkán...). Szemöldökszedést nem csinálok, mert 3 hetente járok kozmetikushoz, ő gyantázza és mivel világos a szőr, így 3 hétig kitart, hogy nem kell szednem. Meleg fürdőt nem szoktam venni, maximum ilyen fél évente egyszer, minden nap fürdök, de normál hőmérsékletű vízben.

Itthon át szoktam öltözni pizsiből, de kényelmes ruhába, nem öltözök ki itthonra. Sminkelni amióta műszempillám van, nem szoktam, csak alkalmakra sminkelem ki magam. Felkötni nagyon ritkán kötöm fel a hajam, szeretem kiengedni hordani.

2021. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
70%

Borotválni hónaljat 2 naponta, intimet hetente, lábat 2 hetente szoktam, hajat mosni hetente. Kádban fürödni ritkán, úgy havonta, inkább zuhanyzok. A hajamat havonta festem és 3 havonta trimmelem a töredezett részt. Szemöldököt nem szedek, testápolót borotválás után kenek a lábamra és annyi.

Ha egész nap otthon vagyok, akkor reggel arcmosás után c vitaminos szérum, hidratáló krém, ajakápoló, hajamba pánt hogy ne zavarjon, a ruhám általában leggings és vicces cicás vagy feliratos póló. Parfümöt viszont fújok, van egy amit leginkább itthonra szoktam használni mert kiderült hogy nem tartós annyira hogy elmenjek bárhová vele.

2021. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Én az arcápolásra szeretek figyelmet fordítani, de mostanában abból is inkább keresem az olcsóbb termékeket. Régebben simán kiadtam egy arckrémért 20.000 Ft-ot, most már ennyit azért inkább nem költök. Krémmánián mindig utána nézek az összetevőknek, és olcsóbban is találni minőségit. Most pl. koreai termékeket rendeltem, arckrémet, hámlasztót, meg csomó fátyolmaszkot, és így lett 20.000 Ft a vége. Azért nem mindegy, hogy ezt egy termékért fizetem ki, vagy többért. De az, hogy jó minőségű cuccokat kenek az arcomra, és nem a legolcsóbb alkoholos-parfümös tipikus drogériás dolgokat, az nekem alap.

Borotválkozásra különösebben nem költök, van egy borotvám, arra teszek néha új fejet, de havi szinten ez egy kb láthatatlan összeg. Néha elmegyek gyantáztatani, az 10.000 Ft körül szokott lenni (láb, intim). Heti kétszer-háromszor igyekszem leborotválni mindenem, de ha olyanom van, akkor simán hagyok minden szőrösen akár hetekig is.

Hajat kb heti kétszer mosok, ilyenkor használok balzsamot is. Erre sokkal inkább sajnálom a pénzt meg az időt mint az arcomra. Totál átlagos, problémamentes hajam van, az sem érdekel ha vágni kell belőle. Úgyhogy itt őszintén szólva általában hangulattól függően választok termékeket, nincs meg az a tudatosság, mint az arcápolóknál.

Testápolás ugyanez, néha drága cuccokat is veszek, de főképp csak a jó illat miatt. Most épp két olcsó sajátmárkás testápolóm van itthon. Borotválkozásután szoktam bekenni magam. Ha olyanom van, akkor az arcápolóimból is kenek a striás részekre.

Szemöldököm nem szedem, viszonylag határozott formája van anélkül is.

Meleg fürdőt is borotválkozásnál veszek csak, plusz habfördőt meg ilyesmiket nem használok.

Itthon kényelmes ruhában szoktam lenni (macinaci vagy leggings, kényelmes felsők). Sminkelni itthonra soha nem szoktam. A hajamat csak akkor kötöm fel, ha zsíros, de inkább kibontva van itthon, mert zavar a fetrengésben ha össze van fogva. Parfümöt nem szoktam feltenni. Szívesen tennék amúgy itthonra is, mert nagy parfüm rajongó vagyok (az arcápolás mellett ez a másik, amire nem sajnálom a pénzt), de a vőlegényem nem szereti ha az egész lakásban parfüm illat van, úgyhogy általában maradok a sima dezodornál. Lényegében nálam az egyetlen alap dolog az arcápolás, arra itthon is figyelek.

2021. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Bocsi, töltötök helyett valahogy költötket olvastam a kérdésben, ezért írtam az anyagi részéről is. Kicsit így félre értelmeztem a kérdést, de azért talán használható a válasz (6-os voltam)
2021. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Reggel fürdök, mielőtt indulok. Borotválkozást elintézem akkor(ha látom, hogy kell, lehúzom fürdés közben). Arcomat csak szappannal mosom reggel és este, szemöldököt azt kb 2 naponta szedek,de minden nap ránézek azért.... 7végén arcmaszkolok és radírozok, hajmosás heti 1x (ritkábban is ráérne, nem zsírosodik), kimosható balzsam helyett olajos akármit kenek rá szárítás előtt és kifésülőspray-t fújok a végén. Plusz a samponba tökmagolajat öntök. Körömöm olyan 2-3 hetente csinálom. Van még egy krémem, amit használok este (reggel a smink miatt nem kenem alá).

Rutin, de amelyik része nem az, azzal én is küzdök 7végente...

2021. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Megérkezett a két idióta, akik mindenkit leszavaznak, anélkül, hogy elolvasnák mit írtunk..

1es vagyok.

2021. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon köszönöm, amit írtatok.

Nem tudom miért kell másnak lepontozni.

2021. jan. 19. 09:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!