Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás eltüntetése?

Pattanás eltüntetése?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy apró pattanások alakulnak ki folyamatosan és spirálszerűen jönnek ki belőle. Nem gennyes, gyulladt. Huszonéves vagyok már, antibiotikumos kezelés sem segitett.


Nektek milyen megoldás vált be?


2021. jan. 12. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Gomba okozta pattanás? Ha az antibiotikum nem hatott, akkor szerintem az lehet. Az antibiotikum táplálja a gombát, valószínűleg azért nem hatott.

Szokott viszketni? Bőr színű?

Nézz utána képeken, nehogy rossz termékeket ajánljak.

2021. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem viszket. Fehér színű, nem olyan színe van mint a mitesszernek.
2021. jan. 12. 19:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, nem hat az anti biotikum, pedig több hónapig szedtem
2021. jan. 12. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Majdnem hasonló mint ez

2021. jan. 12. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha gombás akkor nagyon sok mindent kell kerülni. Nem lehetnek a termékben növényi olajok, észterek, zsíralkoholok, mert csak táplálja az is a gombát.

Nizoral sampon jó lehet pakolásként 2 naponta, abban van gomba ellenes összetevő, ketokonazol.

•Egy tiszta összetevőjű lemosó

•G&G B-bomb szérum, hogy szabályozza a faggyútermelést.

•Tiszta összetevőjű hidratáló

•Tiszta összetevőjű fényvédő.

De aztán lehet nem is gomba, ez csak egy erős tipp az antibiotikum hatástalansága miatt. Látatlanban nehéz megmondani, több féle pattanás van.

2021. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy gombás-e. Azt hogy állapítják meg? Vérvétellel?

Csak bőrgyógyász megnézte a bőröm és adott gyógyszert. Most megyek vissza majd állapotfelmérésre.

2021. jan. 12. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van róla kép. Ha nem hatott az antibiotikum biztos tovább fog kutatni az orvos.

Skinsmartnak vannak jó cikkei meg youtube videója róla. Nézz rá, lehet magadra ismersz a leírás alapján. De ha a tipikus pattanás elleni készítmények nem hatnak, ami a baktériumokat pusztítja el, akkor valószínűleg gomba áll a háttérbe. Főleg ha nem pirosak a pattanások, az is gyanús.

2021. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, illetve egy jó kozmetikus véleményét is meghallgatnám a helyedben.
2021. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!