Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az alpecin hajszesz rákot okoz?

Az alpecin hajszesz rákot okoz?

Figyelt kérdés
Néztem kremmánian és az egyik összetevőjéről azt írják, hogy sejtmérgező, és hogy rákkeltő

2020. dec. 29. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne annyi abból az összetevőből, hogy bajt tudjon okozni.
2020. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Most kíváncsi lettem és rákerestem a retinyl Acetate-rá. Elég hosszú olvasnivaló úgyhogy belinkelem. Mivel magyarul nem találtam ezért csak angolul tudom.

Az egyik oldalon azt írják többek között, hogy a nappal érintkezve bajt okozhat, és ezt:

"EWG recommends that consumers avoid sunscreens and other skin and lip products containing vitamin A, retinyl palmitate, retinol, retinyl acetate, retinyl linoleate and retinoic acid."

[link] [link]

De én még sem lepődök már. Amióta elhatároztam hogy csökkentem a káros anyagok bevitelét ami a kozmetikumokban van, utánanézek, és tudatosan nem veszek ilyeneket azóta már egy pár neves márkát is le kellett cserélnem.

2020. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az EWG rating egy félelemkeltő áltudományos sz_r semmi más. A teljesen ártalmatlan retinol meg a parabéneket beállítják az ördögnek, de az illóolajak ami nagyon sokaknál durva bőrirritációt okoz az persze mehet agyba főbe. Kérdező nyugodtan használd semmi bajod nem lesz tőle. Krémmánia ilyen szempontból sajnos nagyon gagyi és elmaradott, az is EWG szerint értékeli az összetevőket.
2020. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!