Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a pattanásaimmal?

Mit tegyek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 4éve küzdök a pattanásokkal volt h jobb volt a helyzet volt h rosszabb. Most 17 evesen mar nagyon nagyon zavar. Nagyon sok mindent próbáltam már volt h diétáztam volt hogy a bőrgyógyász által felírt antibiotikumot szedtem de az sem használt. Voltam nőgyógyászati vizsgálaton is ott is mindent rendben találtak és ugyan így a véreredményem is makulátlan, viszont az arcom főleg az államnál tele van gyulladt fájó pattanásokkal és már nem tudom hogy mit kéne tennem. Kozmetikushoz is rendszeresen járok ő azt mondta h valoszínű vmi belső problémám lehet de a sok vizsgálat után már nem tudom. Most A vitamint kezdtem el szedni remélem ez talán majd segíthet. Ezzel kapcsolatban van vkinek tapasztalata véleménye? Kinek mi használt nagyon érdekelne. Előre is köszönöm a válaszokat

2020. dec. 28. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Étel allergiás nem vagy? Azt nézték?
2020. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Acneminum vitamin bevált nálunk.

A vitaminok és a teák jók lehetnek. Akár teával lemosni is. Zsíros a bőröd? Akkor szárító hatásuval is lemoshatod. Ezekről sok infót találsz a neten.:)

Ha sok olajosat eszel az sem jó.

Teafaolaj (szárít), szappan, méz.

Mindenképp olyat érdemes,ami nem irritál,csíp amikor használod,hanem nyugtat,hűsít.

2020. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincsen étel allergiám már néztük. De azért köszönöm #1
2020. dec. 28. 22:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon zsíros a bőröm. A teafa olajat mézet is próbáltam. Mostanában fekete szappannal és cerave lemosóval mosom meg az arcom ugy hallottam h ezek jók lehetnek. Köszönöm a választ. Mindenképp utánna olvasok a teáknak
2020. dec. 28. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendben. Minél természetesebb,annál jobb szerintem. Így a kémiai anyagok sem irritálnak pluszban. :)
2020. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a kémiai cuccokat ajánlanám. A szárító hatású dolgokkal az a baj, hogy persze eleinte megváltásnak érzed, de a bőröd egy idő után "túlélő" fokozatba kapcsol, és még több olajat fog termelni.


A cerave jó második lemosónak. Én első lemosóként a Nivea szőlőmagolajos lemosóját használom, nagyon szeretem. Az alap rutin úgy néz ki, hogy Este: dupla tisztítás, (hámlasztó, szérumok ha vannak), hidratáló. Reggel: Cerave lemosó, (szérum), fényvédő.


Természetesen nem mindegy, hogy melyik fényvédőt és hidratálót veszed. Ne legyen bennük alkohol, illatanyag, irritáló és komedogén összetevők.


Az én első szérumom a The Ordinary Niacinamid széruma volt, (jó alternatíva helyette a G&G B-bomb szérum) nekem ez eltüntette a pattanásaimat és szabályozta a faggyútermelést, viszont ahogy így írod, neked durvább pattanásaid lehetnek. Azealin sav is jó lehet, pl G&G aPAD szérum. (Erre a mennyiségű niára van akinek rosszul reagál a bőre, de egy próbát mindenképp megér. Az én környezetemben ez még nem fordult elő, az összes barátnőmnem imádja az arca. :D)


A nagyágyú pattanások ellen az Akneroxid. Ezt gyógyszertárban tudod beszerezni, de ennek már lehet bőr öregítő mellékhatása. Ha mégis kipróbálnád akkor én biztos úgy védeném ezt ki, hogy reggel felkenném, aztán 5-10 perc után lemosnám, majd jöhet a rutin többi része: cerave, szérum, fényvédő.


Ha érdekel a téma a Skinsmart YouTube csatornáját érdemes nézegetned. Nekem sokat segítettek a tanácsaikkal.


Ja és szerintem hagyd békén a pattanásokat, ne nyomd ki őket, mert gondot tud okozni. Tudom, hogy nehéz kibírni. :D

2020. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel, este valamilyen arclemosó kellene, ami tisztít, de nem szárít. És utána hidratálni. Szerintem teafaolaj alapú lemosó lenne a legjobb, mert az fertőtlenít is.

Én is természetes összetevőknek vagyok a híve, de ez te döntöd el. De valami mellett tedd le a voksod, nem váltogass sűrűn, mert akkor nem tudod meg, hogy mi a jó.

És ne nyúlkálj az arcodhoz.

2020. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 29. 22:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!