Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik egyáltalán ilyen...

Létezik egyáltalán ilyen termék? Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés
A párom (17F) háta nagyon pattanásos. Szeretne tenni ellene, ezért vettem neki a DM-ben holt tengeres bőrradírt és egy sajátmárkásat ilyenn xmas kiadású almás fahéjas és szilvás fahéjas cukorradírt. Ezekkel szoktam bedörzsölni a hátát, meg ő is ahol eléri. Valami terméket keresnék még ami picit jobban hat, lehet sima nappali krém is amivel bekenem neki, lehet bőrradír, valami ecsetelő, bőrradíros férfi tusfürdő, bármi jöhet. Tudtok ilyet?
2020. dec. 27. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha eleve pattanásos nem nagyon kéne radírozni mert azzal csak felsérted a gyulladt pattanásokat. Vagy tonikkal szárítsd le, de a mégjobb ha először a gyulladást kezelnétek valamilyen géllel vagy krémes állagú pattanási elleni szerrel. Sima kamilla teát ha főzöl, azzal is borogathatod neki az szárít is és gyulladáscsökkentő is.
2020. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Konréktat tudnál mondani? A legjobb valamilyen krém-féle lenne szerintem, de a kamillateásat is kipróbálom mindenképp. Az nem baj ha nincs egyből lemosva ugye?
2020. dec. 27. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Radírt semmiképpen ne használj pattanásos bőrön, csak felsérti a bőrt és még pattanásosabb lehet! Szalicilsav tartalmú termékkel (pl. Revox szalicilsav, Cerave SA lemosó) vagy a gyógyszertárban kapható Akneroxid krémmel próbálkoznék. Alkoholos dolgokkal szintén nem próbálkoznék.
2020. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem jelentkezzetek be egy bőrgyógyászhoz. Nekem is ez volt a problémám nyáron és felírt nekem egy A-vitamint, amitől kb. 2-3 hónap alatt olyan szinten rendbe jött a hátam, hogy nem csak nincsenek rajta pattanások, de a régi hegek sem látszódnak. Nem mellesleg az arcomon sincs egy darab pattanás, kivéve nyilván a ciklus előtt, de az is iszonyat minimális. Egy hátránya viszont, vagyis mellékhatása ennek a gyógyszernek, hogy nagyon szárítja a számat és eléggé elvékonyodik tőle az ember bőre. De mindenképp megér egy próbát, nekem fényévekkel jobb. Én Medinac nevűt használok, kérdezzetek rá.

17/L

2020. dec. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász valóban a legjobb megoldás, de Covid-kor sok szerencsét. Az isotretinoin-t csak akkor írják fel jobb esetben, ha már minden kötél szakad, durva mennyiségű és milyenségű pattanásokra. Csak időközönkénti vérvétellel szabadna elvileg szedni, stb. Szerintem a kérdező enyhébb esetében antibiotikum is elég lehet, vagy felírnak rá egy vényköteles krémet.
2020. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bőrradírt használni pattanásos bőrön a lehető legrosszabb ötlet. A kicsi rögök apró sebeket képeznek a bőrön, amikbe betelepszik a kórokozó, és így születik az új pattanás.

Tessék, konkrét termék javaslatok;

[link]

[link]


De figyelj oda,ezen márkák hasonló csomagolásban árulnak bőrradírt is, az NEM megfelelő.

2020. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh pedig az elsőnek a bőrradír vezióját már mégvettem.. de az én arcom csak ilyenn időnként pattis, akkor majd őt letiltom róla. A masodikat meg azt hiszem láttam itt a DM-ben (aranyáron..), de akkor azt megveszem. Még amit ajánlottatok azt a Cerave SA-t is számításba vettem. Köszi mindenkinekkk :33
2020. dec. 28. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Akneroxid krém a legjobb a hátára. Patikában tudod megvenni kb 2000 ft.
2020. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Én sima szappannal fürdenék ha sok pattanásom lenne. Az szárítja a bőrt + a pattanásokat kenném tonikkal meg kinyomkodnám ha megérettet.

Tudniillik a bőrzsírtól eltömődnek a pólusok így gyulladnak be a szőrtüszők. Ha száraz a bőr akkor nyitottak a pólusok és levegőznek hagymák

2021. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!