Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Légyszi segítetek kialakítani...

Légyszi segítetek kialakítani az arcápolási rutinom? (Tinédzser)

Figyelt kérdés

Még tini vagyok, viszont az arcom eléggé problémás... Egészségesen eszek, szedek vitaminokat, mégis pattanásos az arcom. Helyenként száraz, helyenként zsíros. (Azt hiszem ezt nevezik komplikáltnak?)

Kozmetikushoz szoktam járni, de ő csak nagyon drága termékeket ajánl, 15000 ft egy arclemosó kb. Egy komplett rutint légyszi segítesz felépíteni nekem? Nagyon köszi, ha igen❤.


2020. dec. 24. 19:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Most eléggé fakó, matt vagy nem is tudom hogy mondjam milyen a bőröm. Szerintem jelenleg száraz, bár pattanások vannak rajta
2020. dec. 24. 19:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem komplikáltnak, hanem kombináltnak hívják a bőröd. :)

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom Skincarebyhyram youtube csatornáját, ő jóformán mindent elmond a bőrápolásról.

Sajnos nekem nagyon száraz bőröm van, így az én rutinom nem biztos, hogy hasznos lenne a számodra :/, de azért igyekszem segíteni.

Mindenképpen használj naponta arclemosót és hidratálót(!). Ha sminkelsz, akkor ajánlom, hogy először mosd le az arcod egy olaj bázisú lemosóval, majd egy víz bázisúval. Ezután használj hidratáló krémet, lehetőleg ILLATANYAG-MENTESET - a csomagolásokra rá szokták írni, hogy melyik való normál/kombinált bőrre, ilyet keress. (Hidratálót reggel és este is használj, nappalit, illetve éjszakait.)

Márkák közül a CeraVet ajánlom, gyógyszertárban kaphatóak a termékeik, és megfizethető áron nagyon jó minőségűek és hatékonyak.

A pattanásokat kizárólag helyileg kezeld, ha száraz a bőröd többi része. Vannak erre speckó szerek, ezekhez valaki más biztosan jobban ért, én személy szerint gyógyszertári szalicilsavas alkohollal szoktam kezelni CSAK A PATTANÁST, ez szépen leszárítja, majd rá körömvirágkrém.

Ha nagyon pattanásos/aknés az arcod, akkor szerintem ebben inkább bőrgyógyász tudna segíteni. Van olyan barátnőm, aki hasonlókkal küzd, és végül a bőrgyógyász által felírt cuccok segítettek neki.

2020. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: a pattanások attól is lehetnek, hogy irtó száraz a bőröd, így mivel igyekszik kompenzálni a szárazságot, hirtelen túl sok faggyút termel. Nekem is ilyen a bőröm, ha sokáig nem kenem, attól kipattog. Szóval első körben próbáld meg naponta tisztítani és HIDRATÁLNI (ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni), és ha ezután sem lesz szebb a bőröd, akkor kezdj csak el más megoldást keresni.
2020. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

A Cerave termékei tényleg nagyon jók. Emelett még az ordinary-nek vannak nagyon jó termékei megfizethető áron, a skinsmart oldaláról tudsz rendelni. És ezen az oldalon van egy olyan funkció, hogy személy szerint összeállít neked egy rutint. [link]

Én lemosónak még ajánlanám a balea med ultrasensitive arclemosóját. Dm-ben beszerezhető, 800-900 Ft környékén van, és nagyon gyengéd ráadásul parfüm- és színezékmentes.

Én hidratálónak a neutrogena hydro boost gel-cream verzióját használom, amit bármelyik drogériában megtalálsz, és ez is parfümmentes. Ennek az ára 3000 Ft kb, ami azért húzósabb, de nekem sokáig kitart. Viszont figyelj, ha ezt veszed mert csak a GEL-CREAM verzió parfümmentes

2020. dec. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nekem az arcápolási rutinom így néz ki:

(Tini vagyok én is és a T-zónám zsíros, az arcom szárazabb).

- naponta használom a Balea rózsavizes sminklemosót (szempilla spirál lemosására) kb.1000 Ft

- szintén naponta a Balea Hautrein pattanás elleni tonikot kb. 900 Ft

- ezután hidratálom a Balea aqua arckrémzselével (csak a két arcomra teszek, a T zónát kihagyom) kb. 1000 Ft

- Heti 3× használom a Garnier fekete aktív szenes maszkját (a 150 ml-t) ez akciósan 1300 Ft.

- Heti 2× használom a Garnier fekete aktív szenes lehúzható arcmaszkot (az 50 ml-t), ezt csak a T-zónára viszem fel, akciósan 1300 Ft.

- Heti 2× a Balea barackmagolajos bőrradírját használom

És azt hiszem ennyi :)

2020. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsi a Balea barackmagolajos bőrradír kb. 700 Ft :)
2020. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!