Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcbőr szépségébe tényleg...

Az arcbőr szépségébe tényleg nagy szerepet játszik a kellő folyadék bevitel?

Figyelt kérdés

20éves vagyok, kb 11éves korom óta miteszeres, patis, és csúnya az arcom.

Ha tegyük fel meglenne a napi folyadék bevitelem (most kb napi fél liter), akkor javulna az arcbőröm minősége?


2020. nov. 11. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen szerepet játszik,napi 2 litert meg kellene innod,de ez az egészséged miatt is fontos,a bőröd állapota is javulna.
2020. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Még annyit hozzátennék ,hogy fél liter nagyon kevés egy 20 évesnek,nekem van ,hogy lecsúszik 2,5-3 liter és rugalmas a bőröm,nem vagyok pattanásos.
2020. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
51%
Igen, az illető testének megfelelő napi folyadékbevitel. Ismeretlenül hülyeség jönni itt a kötelező 2-3-4 liter vizekkel, az "előírt" 3 liter pl. egy 170 centis, 70 kilós felnőttátlagos bevitele, aki ennél kisebb, az elvan simán kevesebbel is. Nekem pl. kicsit több mint másfél liter a megfelelő folyadékbevitelem, 3-4 litertől szerintem hánynék ha egyáltalán meg bírnám inni egy nap alatt. Van erre is kalkulátor, lényeg hogy az optimális értéknél kevesebbet inni nem jó.
2020. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Kedves 3-as válaszoló!Igazad van abban,hogy hülyeség jönni a napi kötelező folyadékbevitellel,a 2 liter ajánlott mennyiség egy felnőtt nőnek,férfinak több,persze ez csak ajánlás és nem mindenki tud ennyit meginni a 2,5-3 liter személyes példa volt, nekem jól esik ennyit meginni,de ez függ a táplálkozástól és a minőségétől is ,mivel azzal is vizet viszünk be a szervezetbe,tehát nem mindenkinek azonos a szükséglete.
2020. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
40%
4. Valóban, és elhiszem hogy valaki jóval többet iszik az "előírt" mennyiségnél, mert az esik jól neki. De itt gyk-n sokszor olvasom, hogy mindenki igyon napi 3-4 litert és akkor minden jó lesz. Van egy válaszoló, aki minden bőr vagy hajprobléma esetén kényszeresen ezt írja be a kérdésbe, hogy mert nem iszol 4 litert :D
2020. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerepet játszik, de mondjuk ha valakinek autoimmun-betegsége vagy hormonális gondjai vannak, és azok okoznak neki bőrtüneteket, akkor a vízfogyasztás semmit nem fog javítani. A vízfogyasztás akkor mutatkozik meg, ha amúgy az ember egészséges és nem foglalkozik sokat a bőrével.


A fél liter nem csak arcbőr, hanem minden más egészségügyi szempontból is nagyon kevés. Ha most elkezdenél vizet inni rendesen, lehet nem is a bőröd venné észre először, hanem a veséd lélegezne fel egy hogy "Navégre" :D

2020. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább úgy fogalmazzunk, hogy ha nem elegendő a folyadékbevitel, akkor biztos nem lesz szép bőröd. De attóp, hogy literszámra erőlteted magadba a vizet, az semmin nem fog segíteni.


Kozmetikus, esetleg bőrgyógyász, megfelelő, rendszeres bőrápolás, hormonok rendbetétele(ha van ilyen gond). Ezekkel tudsz javítani a bőrödön.

2020. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az arcom zsíros-felszíni vizhianyos, nyaktól lefelé meg inkább szárazabb, a labszaradam kifejezetten hamlasra hajlamos így ősszel és télen.

Tök mindegy mennyit iszom semmitől se lesz jobb.

2020. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

A víz nem csodaszer. Teltebbnek tűnhet tőle az arc - az ellenpólus, hogy ha sok kávét, kólát, alkoholt iszol, akkor szárazabb, tehát ráncosabb a bőröd.


De a pattanások nem fognak eltűnni a víztől.

2020. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!