Undorító vagyok?

Figyelt kérdés

Mióta csak az eszemet tudom, mindig is nagyon érzékeny, problémás volt a bőröm, viszont emellett nagyon izzadós is vagyok. Reggelente rendszerint úgy kelek fel, hogy le vagyok izzadva és büdös vagyok, főleg a hónaljam, úgyhogy muszáj reggelente is zuhanyoznom. (Egyébként a családban többen is ilyen izzadósak, szóval nem hinném, hogy valami betegség miatt lehet.)

Nap közben szintén nagyon leizzadok és hazaérve, vagy legalább este, lefekvés előtt megint zuhanyoznom kell. Nyáron van, hogy annyira izzadok, hogy 3-4 alkalommal is zuhanyzok egy nap. Csak hogy a sok zuhanyzás miatt elég száraz a bőröm, télen ráadásul még az átlagnál is érzékenyebb, az előző telet konkrétan végigszenvedtem, mert valamiért a combom és a felkarom, a hónaljam alatti rész kisebesedett, kiszáradt. Egyedül a Dove tusfürdőtől marad puha a bőröm, de az elég drága.

Szóval a lényeg, hogy egy pár napja úgy tisztálkodok, hogy egy műanyag edénykébe rakok egy kevéske (kb. 1-2 teáskanálnyi) habfürdőt és felhígítom, amíg kb. 1 l-nyi oldatot nem kapok és utána egy rongyot belemártogatok és végigtörlöm vele a testem, aztán ugyanúgy leöblítem, mint eddig a tusfürdőt. 3 napja "fürdök" így és máris érzem, hogy puhább a bőröm és nem érzem magam koszosnak sem. Végülis szerintem majdnem ugyanaz, mintha minden nap kádban fürdenék, csak kevesebb vizet meg habfürdőt használok el. Viszont tegnap a barátom észrevette a kis műanyag edényt a fürdőszobábam és kérdezte, miért van ott és amikor elmondtam, mire használom, azt mondta, úgy fürdök, mint egy csöves és undorító vagyok. Tényleg gusztustalan?


2020. okt. 16. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, ha így is hatékony
2020. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs pajzsmirigy problémád?

Egyébként nem vagy undorító, barátod egy gyökér

2020. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy lesz.


Nem vagy undorito.

2020. okt. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

probald ki ezt: solutio antisudorica


nem tudom hogy tizenéves vagy e , de nekem gimis koromban volt ilyen problemam. egy polot nem tudtam felvenni mert egybol nagy izzadtsagfolt lett rajta. aztan elkezdtem azt hasznalni amit irtam es elmult tole. mar nem hasznalom de mai napog sem jott vissza az izzadas

2020. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Orvosnál eddig nem voltam, szóval nem tudok róla, hogy gondom lenne a pajzsmirigyemmel, de lehet, érdemes lenne megnézetnem.

A Solutio antisudorica-t ismerem, egy ideig használtam is, de sajna annyira kiszárította a bőrt a hónaljamon, hogy kisebesedett. Aztán valahol olvastam, hogy van, aki épp emiatt hígítva használja, de ha annyira felhígítottam, hogy nem sebesítette ki a bőröm, nem használt, meg az csak a hónalj szagot szüntette meg, izzadni ugyanúgy izzadt a hónaljam és a többi testrészem is :/ Illetve pár hónap használat után azt vettem észre, hiába kenem vele a hónaljam, egyre kevesebb idő, amíg tart a hatása és visszatér a hónaljszag. Szóval végül abbahagytam.

2020. okt. 17. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!