Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrászok szokták fertőtlení...

A fodrászok szokták fertőtleníteni az eszközeiket?

Figyelt kérdés
Pár éve volt, hogy egy új, népszerű fodrászhoz kezdtem járni. 1 héttel a vágás és mosás után, észrevettem, hogy mosás után 1-2 nappal nagyon büdös és zsíros a fejem, főleg a fejbőrön. Durván korpásodtam is. Úgy gondolom, valami gombás fertőzést kaphattam el. Azért gondolok erre, mert még sosem láttam, hogy 2 vágás között tisztította volna a fésűt és ollót a fodrász. Így könnyen átkerülhet valaki gombája más fejére. Vagy szerintetek hülyeség?

#fodrász #gomba #korpa #Zsíros korpás haj
2020. aug. 21. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Én még nem láttam, de biztos. Esetleg mosószeres vízben elöblítik őket, de erős fertőtlenítőt talán a covid óta használnak. De azt se mindenki.
2020. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Kétlem. Habár ez ember függő.
2020. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Elvileg nekik is kéne fertőtleníteniük az eszközeiket (pl. baridez-zel), mint ahogy a körmösnek és a szempillásnak is. A hajkefét és a fésűket szerintem irreális mindenki után ferőtleníteni, de a hajat kiszedni erősen illik.

Az is lehet, hogy olyan terméket használt, amire így reagált sajnos a bőröd. Gombát nem csak elkapni lehet, szimplán felborult bőregyensúly miatt is kialakulhat a természetesen jelenlévő lakók apró miatt. Azt hiszem a Head&Shoulders és a Nizoral is jó rá, ha tényleg gombának véled.

2020. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kellene, hogy fertőtlenítsék az eszközeiket. Sok fodrász van, így nem célszerű azzal kapcsolatban általánosítani, hogy ki fertőtlenít, ki nem.

Ugyanakkor fontos kérdés.

Sajnos elkaphattad a gombát a fertőzött eszközökről.

Érdemes olyan fodrászt keresned, aki fertőtleníti az eszközeit.

Alapvetőnek kellene lennie a higiéniának, de sajnos sokan elhanyagolják és így megfertőznek másokat.

2020. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!