Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrásznak mennyi borravalót...

Fodrásznak mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Most voltam ezen a helyen először és itt központi pénztár van, ott kell fizetni egyben mindent, nem a fodrászoknak. Viszont láttam, hogy külön adtak pénzt annak, aki a hajat mosta és a fodrásznak is. Mennyit illik adni egyáltalán kell-e vagy elég a teljes ár amit ki kell fizetni?
2010. aug. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Fizesd az árát ki, plusz pénzt ne adj, max egy ötvenest xD xD xD xD xD!
2010. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon 10%ot illik adni minden borravalós helyen. De csak ha tényleg elégedett vagy a munkájával.
2010. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Én ugy szoktam hogy ha 3500 ft akkor 4000et adok

vagy ha 900ft akkor 1200-t

2010. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%!
2010. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Amennyit elkérnek abban már duplán is benne van a borravaló.

Pl. egyszer voltam és egy egyszerűbb vágás volt 3500 ft. Hát menjen a fenébe mikor ugyanazt máshol 1000 ft-é megcsinálják (nem szalonban).

2010. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Kedves utolsó!

Azon nem gondolkozol vazze annak aki szalonban dolgozik bérleti díjjat,rezsit,különféle adókat kell kifizetnie nem úgy mint egy nem szalonba dolgozónak! Hát ezért drágább!!!!Nem azért mert nagyképű majmok és meg akarnak gazdagodni. Egy szalonban dolgozó hiába dologozik több pénzért van olyan hogy jóval kevesebbet visz haza mint egy nem szalonba dolgozó!!!

2010. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3500-at fizettem 4000-t adtam, és arra is vágta a pofákat. Hát elmehetnek a fenébe a pénzéhesek. Az én munkámért miért nem adnak borravalót? Mert csak egy irodában dolgozom?
2010. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem értem miért kéne borravalót adni nekik? A boltos néninek sem kell borravalót adni, se a buszvezetőnek, se semmi hasonlónak akinek a kezébe adjuk a pénzt... a fodrásznak akkor miért kéne?
2010. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, tul. képpen nagyon meg voltam elégedve és egy ezrest odaadtam neki, de legközelebb 500-at fogok adni, mert az kb. a 10%. A hajmosó csajszinak nem adtam, mert épp nem volt ott, de neki is gondoltam 200 forint körüli összegre. Amúgy én szoktam adni a zöldségesnek is kicsit étterem és egyéb, szóval nekem evidens volt, hogy adok, csak nem tudtam mennyit, hát nem vagyunk egyformák...
2010. aug. 4. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!