Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha 24 évesen is pattanásos a...

Ha 24 évesen is pattanásos a bőröm, akkor sosem fog elmúlni?

Figyelt kérdés
Eddig azt gondoltam, hogy ha felnőtt leszek elmúlik, de most is vannak pattanásaim. A környezetemben hasonló korúaknak meg már egyáltalán nincs. Ez genetika és kész? Vagy lehet vele kezdeni valamit?

2020. júl. 17. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz speciálisan problémás bőrre kifejlesztett bőrápolókkal, és a táplálkozásra is érdemes odafigyelni. Ha ez nem oldja meg, akkor a helyzet súlyosságától függően nyugodj bele vagy fordulj bőrgyógyászhoz.
2020. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem javult a helyzet 24 éves korom óta, de az is igaz, hogy akkoriban fogalmam sem volt a bőrápolásról, de azóta utánaolvastam és odafigyelek rá. Nem tudom, hogy enélkül mekkora lenne a különbség. Ha érdekel, pl. a Skinsmarton vannak hasznos cikkek: [link]

Bőrgyógyász is tud segíteni.


Lehet hormonális oka, esetleg érdemes ennek is utánajárni (endokrinológus vagy nőgyógyász).

2020. júl. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26 vagyok és nekem is vannak sokszor..
2020. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
a felnottkori akne nemcsak esztetikai problema,tobbnyire hormoneltolodas okozza (pcos pl). endokrinologus, vervetel ajanlott
2020. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem, el fog múlni.
2020. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Dehogy, elmúlik mindenkinek. Valakinek hamarabb, valakinek később, de az én ismerősömnek pl.terhesség után múlt el teljesen. Felnőtteknél nagyon fontos a belső hidratáltság.Ha sok-sok vizet iszol, és minél több gyümölcsöt , akkor javulni fog az állapota. Ki kell tapasztalni, hogy mi a jó, és mi a rossz a bőrödnek, mivel mindenki bőre más. Nincs egy ugyanolyan sem. Épp ezért nem feltétlen az lesz jó, ami a szomszédnak is bevált, de ha megtalálod a probléma forrását, sokkal könnyebb lesz utána. Nekem a tej-mogyoró-zsíros cuccok és rágcsák okozták főképp, de MINDENKINEK MÁS!Próbáld ki, hogy egyik nap csak ezt eszed, aztán ezt elhagyod stb... Remélem tudtam segíteni!
2020. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Próbáld ki, hogy egyik nap csak ezt eszed, aztán ezt elhagyod stb..."

Inkább több napon át, mert egy nap alatt még nem fog látszani a következmény.

2020. júl. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kedves tőletek, hogy biztatjátok a kérdezőt, de sajnos nem, nem múlik el mindenkinek. Én már majdnem 40 éves vagyok, és nekem nem múlt el. Bőrgyógyász kezel folyamatosan gyógyszeres kenőccsel, és időnként antibiotikumot is kapok rá. Sajnos egyáltalán nem törvényszerű, hogy elmúljon. Kérdező, ha a házi praktikák nem válnak be, fordulj bőrgyógyászhoz.
2020. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!