Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a hajhullást?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, de az lenne a kérdésem, ami engem régebb óta foglalkoztat haj témában, hogy most ugye napi 100 szál hajat mondanak kb hogy ha ennyi kihullik az még nem gond. Habár mondanak sok mindent, de vegyünk 100 hajszálat. Na de most...ha például én reggel felkelek, hajat mosok és tegyük fel kihullott mondjuk 90 szál, oké. Na de most, ha én másnap felkelek, de nem mosok hajat, nem fésülködöm, nem túrok bele stb, akkor ugye nem tud kihullani, mert olyat nem tapasztaltam hogy csak úgy hirtelen kihullik magától és lepottyan a földre. De az ezt követő napon megint hajat mosok, akkor már kihullik 150 szál mert tegnap nem hullott ki egy sem. Ez most normális? Mert sosem értettem ennek a hajhullásnak a logikáját,az ember ugye nem minden nap mos hajat, vagy nem minden nap fésüli ki annyira stb így nem mindig tud kihullani. Viszont nekem nem kóros a hajhullásom csak olyan mintha én elhatároztam volna hogy jó, akkor napi 100 hajszálnak mindenképpen ki kell hullania, mert ez van megszabva és van amikor már mosásnál direkt tépem hogy hulljon ki legalább az a 100 szál. Biztosan nem normális amit csinálok, mert lányoktól hallottam hogy náluk sokszor van olyan hogy a hajkefében marad 1 tonna hajszál és az jóval több mint 100 szál.

2019. aug. 4. 14:39
 1/1 anonim válasza:
71%

A hajad csak úgy magától is kihullik, még akkor is, ha te épp nem veszed észre. És ne tépd a hajad, az nem normális dolog!

Ezzel nem kell foglalkozni, hogy mennyi hajad hullik ki, mármint, hogy túl kevés! Ha sok hullik, akkor vagy öregszel és kopaszodsz, vagy állhat betegség a háttérben, de ha nem hullik ki pont 100 naponta, az semmit nem számít.

És amúgy azt honnan tudod, hogy pont 90 és 150 hullott ki?

Ne foglalkozz ezzel ennyit!

2019. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!