Tényleg nem érdemes már weblapkészítést tanulni?
A környezetemben lévő informatikusok (rendszergazda, programozó, stb. vegyesen) azt mondják, hogy ne weblapkészítést akarjak tanulni, hanem inkább programozást.
Szerintük előbbinek azért nincs már sok értelme, mert:
1. Vannak keretrendszerek, így nem kell már úgy kódolni, mint azelőtt a notepad++-be és hasonlókban.
2. Weblapkészítőkkel Dunát lehet rekeszteni, így már nincs akkora kereslet rá, mert nagyobb a kínálat.
3. Ne röhögtessem ki magam, hogy 30+ évesen az alapoktól akarom elkezdeni a honlapkészítést, amikor már középiskolában infó órákon a tanulók készítenek honlapokat.
Most ezek csak "nagy okosságok", vagy tényleg igazuk van?
Ha összehasonlítom a weblapkészítést a programozással, akkor azt látom, hogy nekem előbbi jobban tetszik, az érdekel.
látszik holt fogalmuk sincs arról, hogy mi az a keretrendszer :D
a webfejlesztés a programozáson belül talán a legegyszerűbben és leggyorsabban megtanulható (mondom ezt webfejlesztőként)
persze technológia és nyelv függő is ez a dolog
van értelme a webfejlesztésnek még elég sokáig
én azért nem akarok már vele foglalkozni, mert számomra szűkösek a keretek, emiatt játékfejlesztéssel foglalkozom szabadidőmben, viszont a web még mindig egy elég erőseb piacképes dolog, nem fogod tudni leváltani desktop appokkal
sőt sok desktop app olyan serviceket hív meg amit webfejlesztők raktak össze
ha érdekel a webfejlesztés, akkor foglalkozz vele, simán eltudsz vele helyezkedni, mert jó szakemberből hiány van mindenhol
1. Lehet, hogy vannak keretredszerek, de pl. ott a JQuery ami kezd kimenni a divatból. Valamit attól mert keretrendszert használt továbbra is ajánlott ismerni a HTML felépítését.
2. Ahogy már leírták, van sok álláslehetőség.
3. A középiskolákban általában WYSIWYG programokat használnak, amelyekkel érdemi weblap nem készíthető.
* [link]
(iskolai weboldal feladat - sharepoint designer-el)
4. Valamint az általános nevekkel sem árt tisztában lenni a CSS-t nem CCS-nek írják. (Cascading Style Sheets)
Web "Fejelesztők" tényleg rengeteg van, már azt is annak tekintik akik WordPress modulokat dobál össze és kitud cserélni két sor css -t meg egy logót...
Viszont JÓ fejlesztőkből jelenleg is nagy a hiány, most kb. 100 -ból 1 az arány. A legtöbben leragadnak egy kezdeti szinten, és nem tudnak tovább fejlődni. Kb. mint ha zenész akarnál lenni, zenekarral meg minden, azt leragadsz az utcaszélén gitározásnál, vagy lagzikba szintetizátorozásnál MIDI -s fájlokkal floppy -ról. :-D
Szóval ha csak felületesen akarsz bele menni, akkor tényleg nehéz lesz.
Ha mélyen beleakarsz menni, akkor pedig rengeteget kell tanulni, és folyamatosan fejlődni ahogy a technika is fejlődik.
"1. Vannak keretrendszerek, így nem kell már úgy kódolni, mint azelőtt a notepad++-be és hasonlókban."
Attól hogy vannak keretrendszerek, azokat is meg kell tanulni, mint a keretrendszerek alapjául szolgáló nyelveket is, és a keretrendszerben készülő alkalmazásokat ugyanúgy kódszerkesztőben kell összeállítani.
Szóval nem annyira egyszerű ez, mint az elsőre látszik - remekül szimbolizálja ezt az alábbi cikk:
"2. Weblapkészítőkkel Dunát lehet rekeszteni, így már nincs akkora kereslet rá, mert nagyobb a kínálat."
"Wordpress-mágus"-tákolókból, "PHP-Pistikékből", "webmistressekből" tényleg Dunát lehet rekeszteni. Jól képzett több technológiát ismerő full stack fejlesztőkből már kevésbé.
Én amondó vagyok, hogy a weblapkésztés ne csak felületes cél legyen ("szerzek valami Wordpress-sablont, összelopkodok hozzá pár képet, rakok rá néhány fancy effektet, teszek bele pár animációt, azt jó is lesz"), hanem egy tudatosan, a mélységéig kiismert eszköz (mint egy programozó, vagy grafikus eszköztárának egy része).
"amikor már középiskolában infó órákon a tanulók készítenek honlapokat"
A középiskolai honlap-készítés arra szolgál, hogy a nebuló - mint irodai alkalmazott - tisztában legyen a honlapkészítés alapjaival. Nem webfejlesztői tudást várnak el.
Jó sok hülyeséget összehordtak. Kezdjük ott, hogy mi az a "weblapkészítés"? Miből gondolod, hogy a weblapkészítés kizárja a programozást?
1: vannak, egy megfelelően választott keretrendszer meggyorsítja a fejlesztést. Viszont a "keretrendszer" nem azt jelenti, hogy három kattintással már fent is van.
2: éppenséggel lehet, a nagy részük leragadt a "felrakok egy wordpresst és talán még egy sablont is le tudok tölteni és bemásolni" kategóriánál. Ők arról híresek, ha módosítani kell valamit hajlamosak eltűnni
3: frontpage-el meg hasonlókkal kattintgatnak össze alap oldalakat. Teljesen mindegy mikor kezded, ha élvezed, van érzéked a dologhoz és hajlandó vagy tanulni akkor nem számít hány éves vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!