Ingyen tudok magamnak weblapot kesziteni?
Igen, de ne várj tőle sok lehetőséget. Ha valami ingyenes, jellemzően korlátozott vagy meg van pakolva reklámmal, így például ingyen ha tudsz tárhelyet regisztrálni akkor nem lehet például egyedi az oldal címe, vagy a felületen beágyazott reklámok szerepelnek.
De csak arra, hogy próbálgasd a weblapszerkesztést még nem kell fizetned, ingyen is megoldható.
Magát a weboldalt ingyen el tudod készíteni.
A képszerkesztő programok - Gimp, Inkscape - kódszerkesztők - Atom.io, Brackets, Notepad++, Netbeans, Komodo Edit, Visual Studio Code, vim, Sublime Text,... - webszerverek - Apache, Nginx - a különböző szerveroldali nyelvek - PHP, Java, Python, C# (Mono-n keresztül), nodeJS - futtatókörnyezetei, az adatbázis-szerverek - MariaDB/MySQL, PostgreSQL - ingyenesek.
Az Interneten rengeteg ingyenes webfejlesztő-kurzus érhető el - bár hogy megtanuld a webes nyelveket, az sok időt igényel.
Ami gondot okoz, az a domain (tehát hogy az oldalad egy adott névvel lehessen elérni - például gyakorikerdesek.hu ) és a tárhely (hogy a weboldalad egy a hét 7 napján 24 órában, gyorsan elérhető legyen).
Bár mind a kettőre van ingyenes lehetőség - előbbire ott van példának a freenom.com utóbbinak például a 000webhost.com vagy például az ultraweb.com - de ezeknek megvannak a korlátaik. Egy rendes .hu/.com/... domain vagy egy fizetős tárhely nem olyan sokba kerül.
Hogyne, én mindent saját magam írok meg, de eltart, és komoly szaktudás valamint rutin kell hozzá. Sokan ma már nem esküsznek erre, de minimális külső segítséget (kódrészletet) veszek igénybe hozzá.
Ha valami nem működik, tudjam, miért nem működik.
Weblapot üzemeltetni tudsz ingyenes keretrendszerek, azaz CMS-ek telepítésével is (Wordpress, Drupal, Joomla, stb.), de ezek egyrészt nem túl biztonságosak, másrészt sok alapvető dolgot csak külső pluginokkal tudsz megoldani bennük, ami nem túl kényelmes dolog (és néha fizetős).
Igen, de kérdés, milyen technikai színvonalon. A kérdésedből kiderül, hogy nem értesz hozzá, tehát valóban nem lesz túl fényes.
A wix.com-ot ajánlom vagy a wordpress.com-ot.
#4-es, ne keverd a keretrendszert és a CMS-t, mert a kettő messze nem ugyanaz.
Keretrendszerek: codeigniter, laravel, symphony, zend, stb.
CMS-ek: drupal, wordpress, joomla, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!