Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha Adobe Dreamweaverben...

Ha Adobe Dreamweaverben szeretnék weboldalt készíteni, kell előtte domaint és/vagy tárhelyet vásárolni, vagy hogyan működik ez a dolog?

Figyelt kérdés
Ha rákeresek a weboldal készítés témára, mindenhol olyanokat találok, hogy először domainre és tárhelyre lesz szükség. Viszont korábban már az egyetemen egy webdesign kurzus keretein belül tanultam egy kis ideig a Dreameaver használatának az alapjairól, de nem emlékszem, hogy az órákon valaha is szó esett volna a domain és a tárhely fogalmakról, ezért nem tiszta nekem ez a dolog. Mi csak követtük a tanár utasításait, mappákat hoztunk létre a megfelelő helyeken, képeket, gombokat, szövegeket szerkesztettünk és szúrtuk be a megfelelő helyre, stb és aztán a programban erre használatos kis gombra kattintva megnyílt az oldal a böngészőben… Szóval kizárólag a Dreamweaverben, Photoshopban, Illustratorban dolgoztunk végig és aztán végeredményként egyszer csak ott volt a weboldal a neten és ha egyik böngészőből másikba átmásoltuk a címét, ott is működött. Ebben az esetben hol van a domain és a tárhely, vagy tulajdonképpen mit is jelentenek ezek? A Dreamweaver automatikusan generálja ezeket a benne készített weboldalak számára? Ez így olyan hülyeségnek hangzik, de igazából fogalmam sincs, hogy az-e. Tény, hogy A Dreamweaverben lehet készíteni weboldalt, ami aztán működik is, tehát megnyílik a neten és látszanak rajta a tartalmak, amiket beleraktunk. Kérdés, hogy ha nem vettünk domaint és/vagy tárhelyet, akkor ezek a tartalmak tulajdonképpen HOL vannak? Hova töltődtek fel a gépünkről? Lehet, hogy valami nagyon fontos információ kimaradt nekem, de sajnos nem értem és örülnék, ha felvilágosítana egy jóindulatú, türelmes, hozzáértő valaki. Kérem, csak azok válaszoljanak, akik segíteni szeretnének, nem leoltani amiért hülye vagyok hozzájuk képest. Köszi. :)

2019. febr. 8. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit az Adobe Dreamweaverben (ami bár "professzionális" szoftver, de a grafikus, WYSIWYG-szerkesztőprogramok - "What You See Is What You Get", "Amit Látsz, Azt Kapsz" - ideje lejárt, mivel nem épp optimális kódot generálnak, jobb ha az ember maga írja meg a HTML/CSS/JS-kódokat) elkészítesz, az csak lokálisan érhető el, csak Te tudod megnézni.


Ahhoz hogy az ezzel a HTML/CSS/JS állományokat (illetve a képeket) más is elérhesse, szükség van egy webtárhelyre, egy, az Interneten keresztül elérhető, az előbb említett állományok általad valamilyen fájlfeltöltési szolgáltatáson - például FTP, SCP, WebDAV - keresztüli feltöltésére, és a látogatók webböngészőn keresztüli elérésére szolgáló szolgáltatásra.


Másrészt hogy ezt a webszervert a látogató egy adott néven (például gyakorikerdesek.hu) címen érhesse el, ehhez szükség van domainregisztrációra.


A webtárhely-szolgáltatók - ilyesmi például a Forpsi, a tarhely.eu, a Rackforest, a Dotroll,stb... - foglalkoznak általában domainregisztrációval is, így egy helyen elintézhetőek - de egy rendes táhely+domain pénzbe kerül.


Vannak olyan szolgáltatók - mint például az Ultraweb, a Freeweb, akik "ingyen" adnak tárhelyet, illetve aldomaint (például valami.uw.hu vagy valami.freeweb.hu - ahol a "valami" számodra választható), de ezek korlátolt méretű és erőforrású tárhelyet adnak, gyakran reklámokat injektálnak az oldalba, hogy bevételhez jussanak.

Ha komoly oldalról van szó, akkor ezek kerülendőek.

2019. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez egy tökéletes válasz volt, így már mindent értek. :)
2019. febr. 11. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!