Weboldal költöztetésének mi a menete, mikre kell ügyelni?
az előzőt leállítod, lemented és az újra betöltöd az adatokat
ilyen "karbantartás" szöveget érts leállítás alatt
Először is levágod a weboldalt az online elérhetőségről (csak gondot jelent, ha közben tudják használni). Erre elég, ha a root könyvtárba raksz egy .htaccess fájlt, aminek a tartalma az, hogy Order allow,deny újsor Deny from all.
Utána egy Zip-be becsomagolsz mindent, amit ott találsz és letöltöd. Felmész phpmyadmin felületre (vagy valami adatbázis kezelő felületre, amit a hostod biztosít) és biztos lesz opció exportálásra. Itt ajánlom a MySQL dumpfile készítését, mivel ezek egy az egyben az adatbázist hordozzák magukban egy fájlban, nem csak az adatbázisban lévő adatot. Ennek a készítése adatbázis mérettől függően akár órákat is igénybe vehet.
Aztán felmész az új hostodhoz, unzippeled a fájlokat és szintén az adatbázis kezelőfelületén importálod a dumpfile-t.
És kész! Ha minden jól ment (és miért ne menne?), akkor fel sem tűnik, hogy más szerveren van az oldalad.
Előttem már leírták az adatbázis költöztetés folyamatát. Az új tárhelyen valószínűleg más adatbázis beállításokat kell majd használni, amit a weboldal konfigurációs fájlában át kell majd írni. Gondolom a domain marad ugyanaz (ha esetleg változna, akkor ahol abszolút hivatkozás van akár linkenél akár pl képeknél azt át kell majd írni konfigban vagy rosszabb esetben ha nem úgy működik az oldal akkor mindenhol).
Én mielőtt átírnám a DNS-t az új szerverre, beraknám a hosts fájlba az új szerver IP címét hogy tesztelni tudjam hogy működik-e rendesen az új tárhelyen az oldal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!