Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tartalomkezelők vs. Saját kód?

Tartalomkezelők vs. Saját kód?

Figyelt kérdés

Friss diplomás webfejlesztő vagyok. Saját magam megírni kisebb-nagyobb oldalakat nem jelenthet gondot. Egy ehhez hasonló oldal megalkotása sem lenne túl nagy dió számomra. Igyekszem haladni a korral, megtanulni az új technológiákat, de a tartalomkezelőkkel szemben elég előítéletes vagyok.


Sok helyen említik a Drupalt meg Joomlát, hogy milyen jók. Szerintetek érdemes megtanulnom valamelyiket? Mivel tudnak ezek többet, mint egy saját kezűleg írt php kód?

Egy színvonalas honlapot egyáltalán érdemes Drupallal és társaival megszerkeszteni? Olyan erőltetettnek tűnik.


2010. máj. 28. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
vannak megrendelők, akiket elég nehéz meggyőzni, hogy nem kell valamihez Drupal/Joomla. De hát no, nekem aztán tökmind1, ha nem pampognak utána.
2010. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Drone007 ***** válasza:

Ha tovább is akarsz lépni a weblapszerkesztésben a joomla vagy a drupal, vagy hasonló társaik alacsony színvonalánál, akkor azt javaslom messzire kerüld ezeket a trágyagyártó készleteket.

A gond az, hogy ma már mindenki webfejlesztőnek mondja magát, aki joomlában össze tud rakni egy weboldalt.

Ha nekem megrendelő azt mondja, hogy a Gyuszi össze tudja rakni olcsóbban a weboldalt, akkor megmutatom a referenciáimat, mutatok neki egy joomlás admin felületet, és megkérdezem, hogy megéri-e neki. Ha igen húzzon el a Gyuszihoz, engem meg hagyjon békén a hülyeségével. Egy portálhoz hozzá sem kezdek 100e alatt. Viszont az olyan is lesz, amit a megrendelő elképzelt, és úgy is fog működni, hogy öröm lesz feltölteni és használni. Ellentétben egy joomlában összebarkácsolt szörnyűséggel.

2010. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, és átalakítasz magadnak egy Joomla-t, nem olyan rossz. Egy egész fejlesztő csapat dolgozik rajta, nem írhatod le ennyivel. Ha pedig igen akkor csőlátású vagy vagy nem tudom mi. Admin felületet tudsz alakítani a Joomla-ban, a biztonságot tudod növelni, a működésében pedig semmi kivetni való nincsen (ill. persze semmi sem tökéletes). Stabil, működik, elég dinamikus rendszer. Amit mondasz is egy hülyeség, mert a laikus - csak kell egy honlap - ügyfél nem fog a két admin felület összehasonlításától semmire jutni, nem ettől válik döntésképessé. Én nem küldöm el az ilyet sem és mindketten jól járunk. De persze trágyázhatsz itt fel-alá ha az neked jól esik.
2010. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
de ha ilyen hülye keretrendszereket kezdesz használni, akkor minek szereztél diplomát?
2010. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A diplomádat nem akarják azok kifizetni akik csak 30-40e Ft-ot szánnak a honlapjukra. Viszont ha azokat is ki tudod szolgálni, nem rossz fizetés kiegészítés nem de?
2010. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!