Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok divbe külső...

Hogyan tudok divbe külső tartalmat betölteni? (php)

Figyelt kérdés
php include segítségével szeretnék tartalmat betölteni divbe. Egész nap a neten keresgéltem, sok leírást végig olvastam, de nem működnek. Kérlek segítsetek.
2010. máj. 26. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

<div>

<?php include_once('tartalom.php') ?>

</div>


??

2010. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia.ez nem működik, nem tudom miért.
2010. máj. 26. 14:21
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem:

van egy wamp szerverem ez teszteléshez első osztályú.

egy olyan oldalt készítek, amihez van egy csomó menüpont. Nem szeretnék 600 oldalt készíteni, ezért gondoltam úgy, hogy készítek egy főoldal félét, és külön fájban tárolom el a különböző menüpontokhoz tartozó tartalmakat, amiket be-include-olok. Eddig ok is a dolog. a főoldalt mentettem index.php néven. ezt szépen meg is tudom jeleníteni. A tartalmat viszont nem nyitja meg, hiába az első válaszadó által is leírt megoldás. A tartalom.php -ban nincs csak a megjelenítendő szöveg <p></p>tag-ek közé zárva. ...

2010. máj. 26. 14:32
 4/9 A kérdező kommentje:
mégsem működik. Css-t és html-t ismerem, de php-t még csak most tanulgatom. Kérlek segítsetek...
2010. máj. 26. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Először: az index.php-d hogyan épül fel?

include-okkal be van tolva a fej-gombsor-vezérlendő felület-láb?

Mert kb. így kéne... Ja és mindegyik php kiterjesztésű... alap... :)

A gomboknak meg kéne adni, hogy pl. az egyes gomb az egyes.php-t hívja be a megfelelő tartalommal...


Bár inkább javaslom, hogy kezdésnek is inkább így:

- a régi index.php-im egyszerűsítve kb. ilyenek voltak:


<?php

ob_start();

include "./includes/config.php";

// config.php csak paramétereket tartalmaz

$page = $_GET['page'];

// index.php?page=elso ->> pages/elso.php

if(isset($page)){

// pages mappába ha létezik a megadott file . php

if(is_file('./pages/' . $page . '.php')){

include('./pages/'.$page.'.php');

}

else {

if(!empty($page)) die("<div align=\"center\"><span class=\"type_error1\">Hiba: Az oldal nem elérhető!</span></div>");

// die("<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"0;./index.php?page=wrongpage\" />");

}

}

else {

// default

include('./pages/login.php');

}

ob_end_flush();

?>


Ha a login.php létezik, akkor lefuttatja... ha nem, hiba üzenet :)


és innen kezdődjön az oldalad...

A gombok kb így:


echo "<a href=\"?page=home\">"."Főoldal</a> :: ";


ez lefuttatja a home.php-t, ami pedig tartalmazta az includolt felépítést kb így:


<?php


session_start();


include("./pages/classification.php");

include("./pages/buttons1.php");

include("./pages/desk_home.php");

include("./pages/copyrights.php");


?>


a desk_home.php- meg durván a szöveget... :)


Pék módszernek tűnik, de kb így néztek ki az oldalaim... tanuló pénznek tökéletes...


Sok sikert! :)

2010. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja! A kérdésedre a választ pont kihagytam :)


Ha azt akarod, hogy csak a DIV frissüljön, akkor iFrame-et kell beledobni még - azután mehet bele target-ként az adat.

Esetleg JavaScript - ez a "szebbik" megoldás.

2010. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos, nem így épül fel :)... mivel gyakorlatilag most ismerkedem a php-val ez elég bonyolultan hangzik, és abból amit leírtál őszintén szólva semmit se értek... :(

a menüm jelenleg felsorolás, több szintű, 3 almenü nyílik 1 főmenüből helyenként... olvasgattam , hogy a menüt is php-ba kell tenni, de nem tudom, ha én ezt így beleteszem:

PL.:

<ul>

<li>menü1

<ul>

<li>almenü</li>

<li>almenü2</li>

</ul>

</li>

</ul>

stb... akkor ezt is értelmezni fogja?persze minden menüpont egy hivatkozás is. és amiket eddig olvastam php-s menüket csak a hivatkozások voltak benne. A menü css-el van "formázva" jelenleg nagyon jól néz ki, és a megjelenésén ár nem akarok babrálni.

Nagyon jó lenne ha sikerülne megcsinálni, illetve főként megérteni, hogy mit miért.

Innen próbáltam okosodni:

[link]

eddig ezt találtam a legérthetőbb leírásnak. De nem működnek. lehet valami konfigurációs problémája van a szerónak?! se hibaüzenetet se semmit nem dob ki, egyszerűen nem jelenít meg tartalmat. ...

2010. máj. 26. 16:12
 8/9 A kérdező kommentje:
iframe-ket nem szeretnék használni, hacsak lehet. se javascriptet
2010. máj. 26. 16:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Nah előre jutás van :) megjeleníti :) de a menüs kérdésemre (lásd fentebb) még várnék választ :D
2010. máj. 26. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!