Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » CSS-t hogyan lehet megtanulni...

CSS-t hogyan lehet megtanulni a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

A HTML és a PHP kezelése már szinte gyerekjáték számomra de a CSS-el mindig annyit eltökölök, hogy az hihetetlen.

Sose tudom, hogy a floatot merre kell igazítani border, div stb kezelése is alig megy.

Esetleg valaki tudna adni valami leírást vagy videót arról, hogy hogyan lehetne ezt megtanulni mert a weboldalam rendszere hibátlan de a kinézete meg mint valami okádás.

Azért meg most nem akarok senkit felvenni, hogy feldizájnolja a weboldalam ha én is megtudnám tanulni.


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 14. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással
2017. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Javaslom nem a CSS-t használni, hanem SASS-t vagy SCSS-t


- hierarchikusabb

- támogatja: változókat, matematikai műveleteket, függvény orientált paradigmát, vezérlési szerkezeteket, egyes adatszerkezeteket pl. list, map


SASS tördelése a Python-hoz hasonló.

SCSS vs SASS lényegében: SASS-ban nincs ; és {} blokkok. Minden másban megegyezik.


[link]

2017. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Nagyot tevedsz ;) Egy kezdonek hiaba irod. Hisz ase tudja, a float-ot, hogy kell hasznalni. !Ezzel semmi baj majd ugy is bele jon. #1/#2 amit irt jo tanacs hidd el. En anno az egyetemen tanultam volt olyan vastag mint a regi telefonkonyvek. Szoval gyakorlas esetleg nezzel videokat is.Akkor neked a cyrex.hu-t ajanlom.

+

Tok folosleges hasznalni (persze attol meg lehet hasznalni). A designerek is a css szabvanyat kovetik (de nem csak ok). Konyebb, egyszerubb, atlathatobb. Csak azt nem ertem miert ajanlod egy tok kezdonek ?

2017. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz megtanulni, és én is sokat tökölök vele néha. Az a tré, hogy a megfelelő információkat morzsánként kell összevadásznod hozzá. Néhány tippet tudok adni:


Div elhelyezés és formázás gyakorlásához szoktam csinálni wireframe-eket, ami csak a leendő elrendezést tartalmazza, színes borderekkel, hogy lássam mit hova pakol.


Elhelyezés:

--- position

--- float

--- flexbox [link]


Méretezés:

--- pixel

--- százalék

--- vw és vh


Amire még érdemes rájönnöd, az a centerelés, és a reszponzivitás megoldása, amit az alábbi példa tud. Meg ne kérdezd, miért és hogyan. :D


index.php:

<!doctype html>

<html>

<head>

<link rel="stylesheet" href="./default.css">

</head>

<body>

<div id="container">

<div id="header"></div>

<div id="content"></div>

</div>

</body>

</html>


default.css:

body{

margin:0px;

}


#container{

width:100%;

min-height:100vh;

height:100%;

}


#header{

position:relative;

z-index:1;

width:100vw-10px;

max-width:960px;

height:26vw;

max-height:250px;

margin:0 auto;

background-size:cover;

border-radius:0px 0px 6px 6px;

-moz-border-radius:0px 0px 6px 6px;

-webkit-border-radius:0px 0px 6px 6px;

background-color:rgba(180,200,255,1);

border:1px solid #001630;

}


#content{

position:relative;

z-index:1;

width:100vw-120px;

max-width:840px;

margin:0 auto;

min-height:500px;

background-color:rgba(180,200,255,1);

padding:30px 60px 30px 60px;

border:1px solid #001630;

border-radius:6px;

-moz-border-radius:6px;

-webkit-border-radius:6px;

}

2017. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!