Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell weboldalt készíteni?

Hogyan kell weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. megoldás: megfizetsz valakit, aki ért hozzá és megcsinálja neked.

2. megoldás: megtanulod a HTML, CSS, Javascript nyelveket és mellé valamilyen szerver oldali technikát pl PHP-t, és pár év tanulás és gyakorlás után már fogsz tudni készíteni weboldalakat.

3. megoldás: megtanulsz használni valami CMS rendszert (Wordpress, Drupal, Joomla), amiben saját tartalmakat oszthatsz meg és tölthetsz rá egy kész kinézetet.

4. megoldás: fogsz valami vix.com szerű online rendszert és csinálsz benne egy gagyi sablonos vackot, aminek az elkészítéséhez viszont nem kell tudás.


Minden attól függ, milyen weboldalt akarsz és mennyi kitartásod van.

2017. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kell házat építeni?
2017. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5mp.hu webnode.hu wix.com ucoz.hu mindenkilapja.hu iwk.hu

Neked kezdésnek bőven elég lesz ez.

2017. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató, hogy egy ember ide tesz fel ilyen kérdést ami sok év tanulásból áll... :) Olyan jó nézni hogy reménykednek
2017. máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Weboldalt készíteni iskolás feladat, és a kérdés teljesen jogos, csak valamiért mindenki feltételezi, hogy annak a weboldalnak jónak kell lennie és modernnek. :)

Veszel egy domaint, a szervere feltoltod a kezdetleges index.html-t és készen vagyunk.

2017. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 amit te írsz az már az online weboldal. Weboldalhoz az index.html is elég. ;)
2017. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 raudaeirikr válasza:

-Ha csak tartalmat akarsz közzétenni, regisztráció és hozzászólásözön nélkül, bőven elég egy tetszőleges szövegszerkesztő, valamint a HTML+CSS leíró nyelv(ek) ismerete. Ezt már talán nem is érdemes külön tárgyalni, annyira egybe van forrva; a css nagyjából gazdagabb csinosítgatási lehetőség amely a html-lel egyben megírva, vagy külön tárolva is felhasználható (illetve újrahasznosítható egy css több html-hez). Ez még nem igazi programnyelv, nincsenek benne műveletek sem, és meg merem kockáztatni hogy nem nehezebb kielégítően begyakorolni, mint egy többé-kevésbé automata weboldalkészítő rendszer használatát alaposan kitapasztalni. Eszköznek elegendő egy nyamvadt jegyzettömb, de már kezdetnek is javaslok valami komolyabb webszerkesztőt, pl a közismert "dreamweaver" nevű programot vagy hasonló ingyenest; és valami egyszerű, gyakorolható oktatóanyag keresését (nagyon sok van fent a neten). Ha az oldal nagyobb mennyiségű képet, hangfelvételeket vagy videókat is tartalmaz, ajánlott ezen kívül egy képszerkesztő és egy videoszerkesztő program ismerete is.


-Ha bonyolultabb oldalt akarsz, a fentebb felsoroltakon kívül szükséged lesz a javascript minimális ismeretére (ezzel lehet pl gombokat működésre bírni), ez még egy klasszikus weboldal részeként "betoldható", a html műveleti kiegészítőjeként is megfogalmazható. Kell még hozzá mondjuk pl php+mysql ismerete; ez a szerveren futó, adatbáziskezelővel megspékelt program(csoport), mely az oldallal kapcsolatos adatokat tárolja (pl felhasználók, látogatók adatai), és a megtekintő böngészők (kliens) számára átadja, illetve akár cakk-pakk abba a pillanatba generálható vele az egész html kóceráj. Eszköze pl a wampserver (ugyanez linuxra lamp), mely minden kelléke egyben. Ennek használata már programozás, és bár sokat nem tud (főleg mert épp webre van kihegyezve), a több különféle dolog egyidejű használata és kapcsolata miatt mégsem könnyű eset. Szintén kiváló, ingyenes tananyagok, gyakorlatok elérhetők hozzá az interneten, csak találd meg a túlzott választékban ami igazán hasznos és a legvilágosabban értelmezhető számodra. Segítség lehet a felhasznált nyelv(ek) és programok hivatalos dokumentációja is, bár az kissé túl ömlesztett. Ebbe csak akkor vágj bele, ha sok rárérős időd és türelmed is van, netán ilyen képzésre mész.


-Végül szükséged lesz egy tárhelyre, ahová feltöltheted az oldalt, hogy az a nap minden percében elérhető legyen az esetleges látogatóknak. Hacsak nem akarsz otthon nagy sebességű internetet beköttetni, és egy éjjel-nappal működésben levő számítógépet szerverként üzemeltetni. A weben találhatsz ingyenes tárhelyet is, minden online elintézhető, ezek bizonyos mennyiségű adatot még térítésmentesen befogadhatnak, a hellyel pedig egész jól lehet spórolni a különféle megosztó oldalaknak hála (pl ha videót akarsz közzétenni elég ha az amúgy is ingyenes youtube-ra vagy hasonló helyre feltöltöd, így az oldalad csak a hozzáférés csekély adatait tartalmazza, maga a videofelvétel nem foglalja a szűkös vagy drága helyet, és fel se tűnik hogy a játszott videó a youtube-ról megy). A szevrerre való feltöltés a szolgáltatástól függően többféleképpen történhet, pl ftp kapcsolaton keresztül, ilyen van a legtöbb webszerkesztő progiban, de a közismert fájlkezelővel, a total commanderrel is lehetséges egyszerű másolási műveletként feltölteni az oldalt, illetve időnként az ide szánt újdonságokat.


-Számos alternatív tartalom tehető közzé weboldalakon, melyek egy része már szinte különálló szakterület. Ilyen a közismert "flash", melyet tömegesen puszta videoformátumként használnak, vagy gagyi mozgóreklámokat készítenek vele. Valójában interaktív kétdimenziós animációról van szó, így pl egyénileg testreszabott médialejátszók, képalbumok, esetleg komplett oldalak vagy primitívebb játékok is készíthetők vele a saját rajzeszköztárával, és progamnyelvén, mely az "actionscript". Lehetőségeit kevéssé használják ki, amire pedig tömegesen használják, az akár javascripttel vagy más egyszerűbb eszközökkel is kiváltható, ezért hasznossága vitatható (újabban számos egyéb kritika is éri), de esetleg még érdemes lehet egy kicsit megismerni ha marad rá kapacitás. Más eszközökkel már három dimenziós játékok megjelenítése is régebb óta lehetséges webböngészővel, ami további kazal ismeretet kívánna, de ez kissé már fából vaskarika és nem is indult terjedésnek (legalábbis egyelőre).


Persze az egész kicsit bonyolultabb és széleskörűbb mint ahogy itt összesűrítettem néhány összefüggő és elterjedt példával, de remélem ez még legalább nagyjából közérthető volt.

2017. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!