Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ti hogyan csinálnátok élő...

Ti hogyan csinálnátok élő írásbeli kommunikációt megvalósító webalkalmazást?

Figyelt kérdés

Nekem eddig voltak ötleteim, de ami működött az nem túl elegáns.

Alapvetően ajax-szal olvasom ki a tartalmat és ajax-szal küldöm is az adatbázisba. Ugyanakkor mivel az adatbázisba való küldéskor nem frissít az oldal, hiszen ez lenne a lényege az egésznek, így az adatbázisból való kiolvasásnál csak az oldal újratöltésekor (megnyomom a refresh gombot) töltődik be a tartalom.


Erre találtam ki azt, hogy az enter megnyomását követően kiolvassa $.post-al a jquery a tartalmat. De ez nem jó, mert csak annál frissít, aki éppen megnyomta a gombot, aki nem nyomta meg, az bezony nem látja a legfrissebb posztokat.


Erre találtam ki azt, hogy nagyon rövid időközönként setInterval-ol maga a $.post kiolvasás. De ez se jó, mert ugyan funckionalitásban tökéletes, de nem lehet kijelölni a szöveget a folyamatos frissítgetések miatt. Eddig viszont minden chat-nél, amit láttam ki lehetett jelölni a szöveget.


Ti hogyan oldanátok ezt meg? Valami tippetek van?


A választ előre is köszi!



2016. nov. 20. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt, innerHTML +=


Másrérsz socketIO, ugyanis ha a fenti módszerrel csinálod ajaxal, akkor utána még rendezgetni is kell az elemeket.


Én úgy csináltam egyszer ajaxosan, hogy megvizsgáltam hogy mikori üzenet volt az utolsó amit letöltöttem utoljára, és csak az azt kővetőeket töltöttem le, de sajnos a frissítések miatt még így is megeszi a mobilinternetet, amit ugye nem szeretnénk. :)

2016. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
WebSocket.
2016. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!