Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egyik ismerősömmel arra...

Egyik ismerősömmel arra gondoltunk, hogy neki van egy YouTube csatornája és létre kell hozni egy Weboldalt. Az IPage-re gondoltam, ez mennyire jó? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak ingyenes weloldalkészítés, de ott Domain-t kell fizetni. Ezért gondoltam az IPage-cégre, de nem tudom, hogy vaóban megéri-e ott Weloldalt készíteni? Most: 1,99$. Megéri oot készíteni eboldalt

2016. aug. 9. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:

> vannak ingyenes weloldalkészítés, de ott Domain-t kell fizetni.


Ingyenes weboldalkészítés + évi 2000 Ft a domain.


Ezzel szemben az IPage-nél fizetsz havi 1000 Ft-ot.


Most akkor melyik éri meg?

2016. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

elnézést kérek a helyesírásért, csak ezt telefonról írtam.

oot-ott; eboldat-Weboldal

2016. aug. 9. 15:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor pl. hol tudok regisztrálni, Mármint, hogy egy üzemeltető, három dolog(Domain, Platform, tárhely)?
2016. aug. 9. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Van webtárhely, ahova feltudsz rakni saját (WordPress) oldalt, és adnak domaint is.

Ez is éves szinten ugyan annyi mint az előbb írt cég.

Csak annyi hogy magadnak csinálod, szabadon szerkesztheted, használhatod...

Ezen kívül vannak össze kattintós oldalak, bár ott ha komolyabbat szeretnél, saját domain névvel szintén ugyan ezt az árat közelíti, mert az már üzleti / prémium csomagot igényel.

Ezek rövid távon megérik, de hosszú távon már nem igen.


Hosszú távon pl. az éri meg, ha készítesz egy kis erőforrás igényű mikro CMS / keretrendszert használó oldalt.

Ez rövidtávon költségesebb, mivel egy oldal elkészítését kell kifizetni, de üzemeltetése akár évi ~3000 FT -ból meg van, és hozzá egy domain ami + ~2000 Ft évente.

csak ugye itt 50~80 ezernél kezdődik az alap elkészíttetése.

Előbbieknél évi 15~18 ezer.

Utóbbinál egyszeri ~70 ezer, majd következő évtől ~ 5000 ezer.



- 1. év -

Bérelt weboldal: 18 ezer

Weboldal készítés: 70 ezer


- 2. év -

Bérelt weboldal: 36 ezer

Weboldal készítés: 75 ezer


- 3. év -

Bérelt weboldal: 54 ezer

Weboldal készítés: 80 ezer


- 4. év -

Bérelt weboldal: 72 ezer

Weboldal készítés: 85 ezer


- 5. év -

Bérelt weboldal: 90 ezer

Weboldal készítés: 90 ezer


--- ITT FORDUL AZ ÁR ELŐNY ---


- 6. év -

Bérelt weboldal: 108 ezer

Weboldal készítés: 95 ezer



Bár azt is hozzá kell tenni, hogy 5 év alatt esetleg fejleszteni is kell, változhat... Bár a gyakori kérdések az elmúlt 10 évben szinte változatlan. :-D

2016. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A weboldalkészítés és a tárhely nem ugyanaz.

Az IPage egy tárhely, persze van site buildere is (ha jól tudom).

Gondolom nem tudsz programozni, ezért ha veszel egy tárhelyet mondjuk az IPage-től, akkor arra telepíts egy cms-t, mondjuk a wordpress-et. Azzal pár kattintással is tudsz csinálni egy weboldalt.


Viszont a kérdésre visszatérve, szerintem ne az IPage-t használjátok. Hogy miért? Mert drága.

Persze $1.99, de meddig is?

Ez az akció csak 1 fizetési érvényes. Ha megveszitek 3 évre, akkor 3 évet ki tudtok fizetni $1.99/hó áron, de utána már messze nem lesz ilyen olcsó. Ha továbbra is 3 évre fizetitek ki akkor már $10.95/hó összeget kell fizetni, ami meg már messze nem kevés. Ez akkor érné meg, ha sok weboldalt akarnátok futtatni, bár még akkor se biztos.


Szerintem keressetek egy magyar szolgáltatót. Ott találhattok akár évi 4-5000FT/évtől is tárhelyet. És arra pont elég, hogy egy youtube csatorna oldalát kiszolgálja, hacsak nem egy hatalmas forgalmú oldal lesz (de ezt kétlem).

2016. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak még egy kérdés:

Akkor kiknél kell regisztrálni?

domain-

platform-

tárhely-

Kb.: Mennyi lesz összesen? Mármint mennyit kell fizetni összesen? (kb.)

2016. aug. 10. 18:07
 7/10 anonim válasza:
Én ismerek egy ingyenes weboldalt. Én is használom. Ha érdekel akkor írj ide.
2016. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló. Köszönöm a választ! El tudnád írni, mi az oldal? Előre is köszönöm!
2016. aug. 13. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Mi a szarnak van ez a kérdés kiemelve?
2017. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engedjétek már el a dolgot.
2017. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!