Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudok olyan css kódot...

Hogy tudok olyan css kódot készíteni, hogy az minden böngészőn működjön?

Figyelt kérdés

Számtalanszor előfordult, hogy más böngészőn részben, vagy sehogy nem működött a css "formázás". Általában az explorer szokott sz@rakodni, de Mozillánál is volt már ilyen gond.


Ilyenkor mit lehet tenni?



2016. júl. 6. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok teszteléssel.
2016. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+ az idő folyamán megtanulod melyik böngészőnek mik a határai, milyen specifikus dolgokra kell oda figyelni... onnantól gyerekjáték.
2016. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak rutin kérdése, ha jól értem.
2016. júl. 6. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
plussz hozzáraksz böngészőspecifikus kódokat, például mozillához sok css parancsnak van -moz- előtagú változata is. Explorerhez nehezebb, az újabb verziók ügyesebbek, ezért inkább azt szokták beállítani, hogy ie7 vagy 8 alatt ne lehessen nézni az oldalt
2016. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rutin kérdése, érdemes utánanézni a különböző CSS-parancsok támogatottságának.


Itt egy nagyon egyszerű példa:

[link]


Ha legörgetsz, látod a Browser support részben, mely böngészőverzióktól teljesen támogatott az a bizonyos property. Hozzáteszem, éppen a bordernél lehetnek így is minimális megjelenítésbeli eltérések (főleg a dotted és a dashed stílusban, de ez nem függ a támogatottságától).


Három dolgot tehetsz:


1. Figyelmen kívül hagyod a nagyon régi böngészőket. Lehetőleg viszont ne kritikus dolgok legyenek ezek, hanem mondjuk nem lekerekített sarkok jelennek meg az IE 6-ban, hanem szögletesek - na bumm.


2. Más, általánosabb vagy egyszerűbb megoldást választasz, esetleg megkerülöd a dolgot (pl. háttérképet használsz CSS-formázás helyett).


3. Lehet foglalkozni a különböző böngészőkre optimalizált stíluslapokkal is, például más böngészők esetén más css-t tölt be a rendszer.

Példa:

<!--[if IE 6]>

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="css/ie6.css" />

<![endif]-->

2016. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen.
2016. júl. 7. 10:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt érd el, hogy technikailag működjön minden böngészőn. Kinézetileg, meg elég ha ott tökéletes, ahol a látogatók 95%-a megtalálható.


[link]


Ahogy látod, ha chrome-on és mozillán jól néz ki, akkor közel 90%-nál jársz. És ez nem zárja ki, hogy másol nem jó. Az pedig elvárható, hogy frissítsék a böngészőt. Őskövületekre ne tervezz látvány világot.

2016. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van statisztikád, érdemes megnézni a böngészők arányait.

Nálam például az IE 9 alattiak 0,% részesedés alatt vannak, így úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom velük a továbbiakban.

Egyes szektorokban viszont kiugróak lehetnek bizonyos típusok, erre figyelni kell. Ismertem egy céget, ahol - igaz, évekkel ezelőtt - valami idióta biztonsági megfontolás miatt csak IE 6-ot használtak.

2016. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!