Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki, aki ért a html/css-en...

SzLevi90 kérdése:

Valaki, aki ért a html/css-en belüli animáció készítéshez (transform, transition) tudna segíteni? Lenne 1-2 konkrét kérdésem.

Figyelt kérdés

2016. jún. 3. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor tán tedd fel őket (ne privátban).
2016. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az egyik, hogy hogyan lehetséges egy akcióra (mondjuk hoverre) egynél több transformot megadni? Konkrétan azt szeretném, hogy hoverre egy kép lentebb menjen mondjuk 50px-el, aztán abból a pozícióból újra föl pár pixelnyit, de még a hover parancsra.


A másik, hogy hogyan megoldható, hogy ha hoverre reagál, és a transform után lehúzom az objektumról az egeret, akkor ne alapállapotba helyezze, hanem egy másik, transformot hajtson végre? Konkrétan mondjuk középen lévő tartó div fölé viszem az egérmutatót és föntről középre kúszik be a kép, viszont azt szeretném, hogy ha leviszem róla a mutatót, akkor ne középről menjen vissza fölfelé, hanem elhalványodjon.

2016. jún. 3. 17:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Még konkrétabban ezt csináltam:


https://www.youtube.com/watch?v=R7amcs_9ldw


De azt szeretném, hogy a fehér háromszögek egy kicsit tovább menjenek középre, mielőtt beállnak a pozícióba, és egér lehúzásra az elemek elhalványuljanak.

2016. jún. 5. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Na hát ezt mókás lesz css animációval. :). Én biztos hogy js-el oldanám meg. Legegyszerűbben úgy, hogy készítenék 2 png filet, aminek a szélessége az esernyő szélességével egyezik meg, és azon van bepozicionálva egy-egy piros, és fehér háromszög. A többit sztem már sejted.
2016. jún. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!