Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok kiírni pl. egy...

Hogyan tudok kiírni pl. egy php forráskódot egészben, egy weblapra közvetlenül (ill. jelen esetben csak Sublime által megnyitott html fájlt)?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném kiíratni egészben, hogy pl. ennek minden egyes karaktere megjelenjen:



<!DOCTYPE html>

<html>

<body>


<?php

echo "<h2>PHP is Fun!</h2>";

echo "Hello world!<br>";

echo "I'm about to learn PHP!<br>";

echo "This ", "string ", "was ", "made ", "with multiple parameters.";

?>


</body>

</html>



kbd, samp, code, var ill. pre tag-ekkel már próbáltam...


2016. máj. 20. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, elnéztem. Valójában ugyanez kellene csak javascript-e lenne keresztül szeretném kiíratni a pl. php kódot
2016. máj. 20. 22:44
 2/3 anonim válasza:

Csekkolj neten egy frankó táblázatot a spec karakterek ASCII kódjáról ;) > <--- Ez például a ">" karakter.

A kód áttekinthetősége érdekében meg nyilván használj igazi kódokat a sorok végén lévő sortöréshez. Ezzel meg tabulátorokat tudsz a szövegbe dobni ha az egyes sorokat bejjebb kezdenéd.

[link]

2016. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Na, a net úgy tűnik az én karaktereimet is átalakította. & #62 Ez a záró kacsacsőr amiről beszéltem :D
2016. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!